Закони подолання безробіття формулюються у сумах

Поділитися
Державною службою зайнятості України накопичено великий арсенал інструментів для успішного здійснення своєї діяльності...

Державною службою зайнятості України накопичено великий арсенал інструментів для успішного здійснення своєї діяльності. У середньому по країні кожен співробітник базового центру зайнятості щодня надає соціальні послуги 106 безробітним і 84 платникам внесків у Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Завдяки цьому більшість людей, котрі не мають роботи, знаходять своє місце в суспільному виробництві, повертаються до повноцінної трудової діяльності.

Одним із таких ефективних інструментів стали ярмарки вакансій, що регулярно проводяться в різноманітних регіонах країни. Це інформаційні масові заходи, організовувані службою зайнятості, де відвідувачам надають послуги з професійної орієнтації, а також інформаційні й консультаційні. На них роботодавці мають змогу підібрати собі працівників на вакантні місця, а потенційні працівники — знайти варіанти працевлаштування, що й є кінцевим результатом цих зустрічей. Такі ярмарки — важливі джерела інформації про вакансії для незайнятого населення та людей, котрі шукають додатковий заробіток, зокрема випускників навчальних закладів, студентів, осіб, які бажають змінити місце роботи. Особливо вони популярні серед молоді. Крім допомоги в доборі підходящої роботи, на ярмарку вакансій відвідувачам можуть запропонувати взяти участь в оплачуваних громадських роботах, оволодіти конкурентоспроможними професіями, надати юридичні консультації.

Чимало українських громадян відправляються на заробітки в близьке й далеке зарубіжжя. Але чимало з них змушені працевлаштовуватися там нелегально, тому, позбавлені елементарного соціального захисту, вони піддаються нещадній експлуатації. Звісно, цього можна було б уникнути за наявності між Україною та країнами, де трудяться її громадяни відповідних договорів. Але вирішення цих питань відноситься до сфери діяльності зовнішньополітичних відомств. А тим часом державна служба зайнятості подає посильну допомогу нашим співвітчизникам, проводячи міжнародні ярмарки вакансій у прикордонних регіонах, до участі в яких запрошують колег із суміжних держав. Це сприяє легальному працевлаштуванню громадян України за її межами, гарантує їм соціальний захист.

Черговий такий міжнародний ярмарок відбувся 21 жовтня в м. Суми в рамках розширеної наради директорів центру зайнятості АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості. Нарада присвячувалася результатам діяльності Державної служби зайнятості за дев’ять місяців поточного року та її основним завданням із надання послуг населенню й роботодавцям як виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Для участі в нараді й роботі міжнародного ярмарку вакансій запросили начальника департаменту федеральної служби зайнятості Російської Федерації по Курській області Олександра Певеня.

Через своє географічне розташування саме Сумська область, що, як відомо, межує з Росією, і ініціювала проведення міжнародних ярмарків. Перша пройшла в Шостці. На ній було представлено п’ять тисяч вакансій на Сумщині, у Києві, Курській і Брянській областях Російської Федерації. Ярмарок зібрав понад три тисячі відвідувачів, і близько 700 із них отримали направлення на роботу, із 147 громадянами уклали договори на громадські роботи. Потім естафету прикордонного співробітництва служб зайнятості України й Російської Федерації прийняли глухівчани. У Глухові пропонувалося 7,5 тис. вакансій, із них 5 тис. — на підприємствах Росії. І, нарешті, третім містом області, де проводився міжнародний ярмарок вакансій, стала Охтирка. Російська делегація, до складу якої входили заступник начальника департаменту зайнятості Білгородської області, директори центрів зайнятості та представники ЗАТ «Крестал-Бел», запропонували 172 вакансії в Росії. Ще 147 вакансій надав 21 роботодавець Охтирки й Охтирського району, 454 вакансії з забезпеченням житлом пропонувалися в Україні.

У міжнародному ярмарку в Сумах узяли участь майже 120 підприємств міста з двома тисячами вакансій. Крім того, організації різноманітних форм власності пропонували роботу в районах області й по всій Україні. Зокрема, 16 тисяч робочих місць запропонував Київ, по півтори тисячі — Полтавська, Чернігівська й Харківська області. Був цікавий кількісний і якісний склад вакансій у Росії. Наші сусіди надали 4 тисячі робочих місць у Курській, Білгородській і Брянській областях.

Слід, проте, зауважити: не лише географічний чинник вплинув на обрання Сум місцем для проведення розширеної наради керівників Державної служби зайнятості та її регіональних центрів. Річ у тому, що за підсумками роботи цієї служби за дев’ять місяців поточного року область зайняла друге місце за показниками працевлаштування, забезпечивши роботою понад 33 тисячі громадян, котрі не мають роботи. Це вчетверо більше, ніж за відповідний період минулого року. Рівень охоплення незайнятих громадян працевлаштуванням становив 41%. Кращих результатів вдалося досягти лише Києву.

Позитивно впливати на обласний ринок праці сумчанам допомагає комплексна програма зайнятості, запроваджена тут вперше в Україні кілька років тому. У ній виписано своєрідні закони ефективного подолання такої соціальної суспільної недуги, як безробіття, на основі тісної співпраці служби зайнятості, обласної державної адміністрації й роботодавців.

Директор Державного центру зайнятості — керівник виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Володимир Галицький вважає, що саме завдяки спільним зусиллям органів влади, служби зайнятості й роботодавців і вдалося досягти таких високих результатів. «Сьогодні тут зібралися керівники всіх обласних служб зайнятості України, аби порадитися, повчитися, обмінятися досвідом, — сказав він учасникам наради. — Співробітництво з соціальними партнерами — справа державної важливості, яка сприяє зміцненню страхових принципів, розвитку економіки, процвітанню країни. І саме тут, на Сумщині, ми бачимо чимало повчальних прикладів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі