Сонячні батареї — надійний "дах" для малого підприємця

Поділитися
Сонячні батареї —  надійний
Енергія сонця, води, вітру набагато безпечніша, ніж атомні станції, й екологічно чистіша, ніж енергія газу та нафти.

Хто сьогодні не мріє стати незалежним від тягот опалювального сезону й заощадити кошти на опаленні будинку! Підприємливі громадяни вже почали обігрівати житла дровами, але від цього потерпає екологія, - зелені насадження в Україні тануть на очах...

Однак існує альтернатива дорогому газові - власна сонячна електростанція на даху свого будинку, яка може стати надійним "дахом" у наш нелегкий час. Проте цей чудовий спосіб використання альтернативної енергетики досі не такий популярний у нашій країні, як у європейських містах і селах. Наприклад, у Німеччині за останні 5 років побудовано близько 2 мільйонів домашніх сонячних електростанцій, а в Україні за такий самий період - лише близько 3 тисяч.

Виявляється, з допомогою СЕС (так скорочено називаються альтернативні електростанції) можна не тільки обігріти свій власний будинок, а й незле заробити, продаючи державі зайву сонячну електроенергію за так званим "зеленим тарифом", про що гласить шоста частина статті 15 Закону України "Про електроенергетику" і підпункт 1 пункту 3 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (указ президента України від 10 вересня 2014 р. №715). Є й спеціальна постанова цієї Національної комісії №229 від 25.02.2016 р.

Правда, продавати в нас сонячну енергію не так вигідно, як у Європі, про що з жалем говорять власники домашніх сонячних електростанцій...

"У Німеччині вартість сонячної електроенергії, що продавалася за так званим "зеленим тарифом" упродовж 2004-2008 рр., становила 0,45-0,57 євро/кВт-год. В Україні у 2014 р. ця вартість становила 0,35, а у 2018-му - 0,18 євро/кВт-год, - розповідає конструктор і власник сонячної електростанції зі Львова Роман Баб'ячок. -Вартість "зеленої енергетики" в нас постійно падає, а за кордоном - зростає. Це пов'язано з курсом євро. Можливо, саме тому власниками СЕС у нас частіше стають прості громадяни, а не бізнесмени, які могли б заробляти на продажу сонячної енергії.

Я продаю обленерго сонячну енергію по 5,7 гривні/кВт-год (зима-літо) від 1000 до 6000 кВт-год на місяць. Після сплати податків (а це близько 20%) залишається дохід від 4 до 25 тисячі гривень на місяць. Усе залежить від пори року та кількості сонячних днів..."

Справа неначе прибуткова, але входження у статус власника домашньої СЕС, що забезпечує опаленням власний будинок і, крім того, дає можливість заробляти, - потребує чималих інвестицій.

30-кіловатна СЕС Романа Баб'ячка коштувала йому 30 000 доларів, але, як запевняє конструктор сонячної електростанції, за 5-6 років витрати повністю окупляться. Втратити на цих інвестиціях неможливо, оскільки гарантія на сонячні панелі становить 25 років, а за цей час її потужність зменшується всього на 12%. За ці роки систему можна доповнити ще чотирма панелями, і початкова потужність відновиться.

Ось тільки правильно вибрати сонячні батареї і правильно їх встановити - дуже важливе питання. Фахівці стверджують, що кращі фотомодулі роблять провідні європейські виробники, але є і якісні батареї китайського виробництва, щоправда, коштують вони теж недешево.

У принципі, сонячні батареї можна встановити й самому, однак краще звернутися до фахівців, оскільки дорогі фотопанелі досить важко монтувати, і для самих власників будинку такі експерименти можуть стати небезпечними.

Сонячну електростанцію Роман Баб'ячок склав сам у 2014 році зі 104 фотопанелей, вона виявилася першою в Україні.

Проектував СЕС сам власник станції, оскільки він багато років цікавиться темою енергозбереження. Природно, цей випадок досить рідкісний, оскільки не в кожного власника СЕС, крім сонячних батарей та інверторів, є ще й вакуумні колектори для нагрівання води та опалення будинку.

Роман також розробив систему моніторингу, яка поки що не має аналогів, з її допомогою можна стежити за сонячною системою енергоспоживання будинку й визначати активність сонця в ті чи інші дні, а також тримати на контролі роботу теплового насоса, системи опалення і зарядки власного електромобіля...

Найголовніша проблема для власників сонячних електростанцій - отримати дозвіл на їх встановлення.

"Особливих дозвільних документів для встановлення СЕС не потрібно, - розповідає Роман Баб'ячок, -але необхідно мати на руках Договір подачі електроенергії на будинок відповідної потужності - не нижчої, ніж планована потужність СЕС. Вартість збільшення потужності подачі напруги на будинок і обладнання станції дуже значна. Один кіловат потужності коштує 3700 гривень, при цьому стандартна потужність подачі на будинок становить 3-5 кВт, а для встановлення сонячної електростанції необхідно мати потужність подачі 10-30 кВт, це вимога обленерго. Насправді ж можна цілком обійтися і без таких величезних потужностей.

Через виконання всіх цих вимог реєстрація моєї першої в країні СЕС тривала рік, хоча на встановлення панелей і генераторів часу пішло значно менше.

Сьогодні ця процедура прискорилася і забирає до 1 місяця, а за кордоном усе ще простіше, оскільки доходи тамтешніх людей значно вищі, а відсотки на кредити просто мізерні..."

В Україні, якщо вірити Інтернету, діють програми з компенсування відсотків на кредитні кошти, взяті на впровадження альтернативних технологій. А з новацій - скасовано податки на електромобілі, тепер їх можна ввозити в країну без податків.

Цим і скористався Роман Баб'ячок, купивши у США через Інтернет електромобіль, який заряджає від сонячних батарей.

Є в нього й рукотворний винахід - електроскутер, що набирає швидкості до 40 км на годину, а енергії потребує не більше, ніж кілька електричних лампочок.

У будинку власника сонячної електростанції все продумано до дрібниць. Теплова енергія накопичується в баку-акумуляторі на 1000 літрів і використовується для опалення житла.

А далі все відбувається так: з допомогою підключених вакуумних колекторів сонце прогріває воду в баку, а вона опалює весь будинок.

У зимовий час опалення забезпечується ґрунтовим тепловим насосом, який використовує тепло для обігріву будинку.

Зима - найважчий час для тих, хто опалює з допомогою СЕС: генерація енергії зменшується у 5-20 разів, залежно від інтенсивності зимового сонця, а при снігових заметах взагалі відсутня. До речі, сонячні батареї від снігу й льоду не псуються.

Крім перелічених переваг сонячних електростанцій, не можна забувати, що вони екологічно нешкідливі, понад те - корисні. Одна СЕС потужністю 30 кВт може заощадити понад 30 тонн викидів CO2 в атмосферу впродовж року.

Сьогодні люди дедалі більше уваги звертають на альтернативну енергетику. Енергія сонця, води, вітру набагато безпечніша, ніж атомні станції, й екологічно чистіша, ніж енергія газу та нафти.

Вільна енергія Ніколи Тесли, як називають енергію фізичного вакууму, в різні роки переслідувалася й заборонялася в корисливих цілях фінансових і нафтових концернів та корпорацій, яким вигідно торгувати природними копалинами.

Тепер же запаси цих копалин зменшуються, і прогресивні вчені шукають альтернативні види енергії, до яких належить енергія холодного синтезу, набагато безпечніша, ніж атомна енергетика.

Винахідники, аматори, такі як Роман Баб'ячок, що використовують у повсякденному житті альтернативну енергію, з часом починають ділитися своїми знаннями з іншими, допомагати будувати нові СЕС. Так народжується новий бізнес, що допомагає іншим людям і самому підприємцю стати незалежними й самодостатніми в наш нелегкий час.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі