РІДКОКРИСТАЛІЧНІ МОНІТОРИ ВИТІСНЯЮТЬ «ТРУБКУ» ЧЕКАТИ ЗАЛИШИЛОСЯ НЕДОВГО

Поділитися
Найближчим часом на вітчизняному ринку моніторів можуть статися серйозні зміни. Свого часу зниже...

Найближчим часом на вітчизняному ринку моніторів можуть статися серйозні зміни. Свого часу зниження цін на екрани на базі електронно-променевої трубки (ЕПТ) із діагоналлю 17 дюймів викликало справжній бум серед любителів ПК. Тоді за два роки цінова планка на цей товар опустилася практично вдвічі. У результаті 17-дюймові екрани поступово витіснили з ринку своїх 15-дюймових «колег» на базі ЕПТ. Зараз ємність українського ринку моніторів становить близько 350—400 тис. апаратів, хоч буквально три року тому ринок не міг подолати планку в 250 тис. При цьому лише близько 20% ринку належить 15-дюймовим екранам. Решта по суті «під контролем» 17 дюймів на ЕПТ. Саме по них має «вдарити» сегмент рідкокристалічних (РК) моніторів.

Передбачається, що ціна на РК-монітори, які вирізняються своєю пласкою конструкцією, знизиться практично вдвічі. Природно, крім ціни та габаритів, на зростання купівельного попиту впливатимуть технічні характеристики монітора, адже ні для кого не секрет, що РК менш шкідливий для очей, ніж звичний екран на базі ЕПТ. До того ж деякі покупці купуватимуть монітори в гонитві за модою.

Ще не так давно рідкокристалічний монітор сприймався як заморське диво. Він був у продажу, але купити собі таку розкіш міг далеко не кожен. Та вже нині середні ціни на пласкі монітори поступово підбираються до вартості побратимів на основі електронно-променевої трубки. Середній 15-дюймовий РК-монітор коштує близько 350—450 у.о., залежно від торгового бренду. І обсяги їх продажів зростають — уже зараз вони займають майже 15% ємності вітчизняного ринку. Та це лише ягідки, деякі експерти схильні вважати, що незабаром один дюйм рідкокристалічного монітора коштуватиме близько 15—20 у.о. Тоді ринку звичайних моніторів загрожує обвал.

Якщо подешевшають монітори, зроблені в Тайвані, такі бренди, як Samsung, LG і навіть Sony, відповідно, теж скинуть ціну, підтверджує менеджер представництва LG в Україні Євген Легкоступ. У цьому разі розпочнуться звичайні в таких випадках цінові війни. Схоже, це — лише справа часу. Причому одні експерти прогнозують різке зниження цін уже місяців через два. Інші, більш обережні та зважені, очікують глобального здешевлення не раніше, ніж через півроку. Та всі опитані експерти сходяться на думці, що доступність РК-моніторів приведе до витіснення з ринку звичних ЕПТ-апаратів.

Близько 70% обсягів продажів моніторів припадає на компанію Samsung. Цікаво, що з цього приводу скажуть у корейському представництві?

Менеджер IТ-технологій представництва Samsung в Україні Володимир Болотников вважає, що особливого зниження цін на їхню продукцію найближчим часом не планується. Ні про яке зниження цін на РК-монітори він не чув. «Звісно ж, якщо йтиметься про цінові війни, то компанія в них братиме участь і знизить ціни, щоб вижити в конкурентній боротьбі. Та поки що про це не йдеться. У галузі технологічних новинок РК-моніторів поки що нічого нового не винайшли, тому причин для обвалу ринку немає. Згодом ціна знижуватиметься й звичайні монітори поступово витіснять із ринку, але цей процес розпочнеться не раніше ніж через рік».

Директор компанії BMS-trading Юрій Сидоренко повідомив «Дзеркалу тижня», що компанія Sony знижуватиме ціни на рідкокристалічні монітори, адже обсяги їх продажів уже зростають в арифметичній прогресії. Відповідно до вимог ринку, знижуватиметься й ціна на продукцію Sony. На думку пана Сидоренка, нині на світовому ринку настає переломний момент, коли продажі звичайних моніторів наблизилися до свого максимального рівня і їхнє місце поступово почнуть займати рідкокристалічні монітори, але за умови, що розробники вирішать низку проблем, пов’язаних із їх експлуатацією. Приміром, розробники РК-моніторов поки що не розв’язали деяких технічних проблеми, пов’язаних зі швидким відображенням графіки на екрані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі