Доки велика трійка українських мобільних GSM-операторів думає про отримання ліцензії на зв’язок третього покоління (3G) за технологією UMTS, CDMA-оператори вже розгортають і «прискорюють» свої мережі за новітніми 3G-технологіям EV-DO.
На швидкості до 14,7 Мбіт/с
З вересня жителі 24 областей, АР Крим, міст Києва та Севастополя можуть використовувати можливості найшвидшого мобільного 3G Інтернету в Україні на швидкості до
14,7 Мбіт/с. Оператор «Інтертелеком» здійснив комерційний запуск технології EV-DO Rev.B на власній мережі в усіх регіонах України.
Компанія надає послуги місцевого та мобільного зв’язку, а також послуги мобільного 3G Інтернету на найширшій зоні покриття серед 3G-операторів України. Вона забезпечує послуги швидкісного мобільного інтернет-доступу в обласних, районних центрах та сільській місцевості.
Стандарт CDMA, в якому «Інтертелеком» надає свої послуги, має низку переваг перед іншими стандартами, що використовуються на території України. Він забезпечує найвищу якість передачі мовлення, високу екологічну безпеку та використовує вбудований алгоритм кодування для забезпечення повної конфіденційності, гарантуючи захист від несанкціонованого доступу та прослуховування в ефірі.
Сумарна абонентська база на кінець вересня 2011 року становить 705257 абонентів. Послуги надаються у понад 5000 населених пунктів України.
Покриття території за технологією Rev.B порівнянне з покриттям інших 3G-операторів України (МТС, PeopleNet, CDMA-Україна - покриття CDMA EV-DO Rev.A, «Укртелеком» - покриття UMTS), але значно перевершує за характеристиками швидкості передачі даних, комфорту використання послуг і мобільності по території України.
Інновації
У мережі «Інтертелеком» передача даних здійснюється за трьома несучими частотами, тому швидкість передачі даних можна довести до 14,7 Мбіт/с (на прийомі сигналу), що порівнянне з можливостями фіксованих ліній і дозволяє в мобільному режимі використовувати сервіси, які раніше були доступні тільки у фіксованих мережах. До того ж використання цих сервісів значно комфортніше, ніж у інших мобільних мережах. Крім прямого використання, рішення оператора «Інтертелеком» можна застосовувати в телемедицині, 3D-навігації, відеоконференцзв’язку, для обміну великими обсягами інформації та в інших додатках, які потребують малого часу затримки і високої швидкості передачі даних.
«Для абонентів ми об’єднали три важливі складові в одній пропозиції: швидкість, комфорт і мобільність», - зазначив Борис Акулов, генеральний директор компанії «Інтертелеком».
«Інтертелеком» прагне до інновацій і зробив ще один важливий крок у розвитку телекомунікаційної галузі України.
Завдяки рішенню Alcatel-Lucent «Інтертелеком» став першим оператором в Україні та країнах СНД і одним із перших у світі, які впровадили в комерційну експлуатацію технологію EV-DO Rev.B.
«3G Турбо»
Оператор упровадив комплекс послуг для використання найшвидшого мобільного 3G Інтернету під загальною назвою «3G Турбо» - тарифна пропозиція «3G Турбо» і додаткова послуга для діючих абонентів «3G Турбо. Прискорюйся!»
Використання тарифної пропозиції може бути без абонентської плати з оплатою за кожен спожитий/переданий мегабайт трафіка, а також на умовах придбання тарифного пакета з передоплаченими мегабайтами.
Для діючих абонентів оператор «Інтертелеком» пропонує додаткову послугу «3G Турбо. Прискорюйся!», яка дозволяє використовувати 3G Інтернет за технологією EV-DO Rev.B на максимальній швидкості до
14,7 Мбіт/с у рамках діючої тарифної пропозиції.
Для використання мобільного Інтернету на максимальній швидкості до 14,7 Мбіт/с необхідне використання модему з підтримкою технології EV-DO Rev.B.
З 1 листопада 2011 року придбати сертифікований модем Huawei EC 306 можна в центрах обслуговування абонентів і в дилерських точках продажів за ціною від 99 грн. за умовами акції «Rev.B модем від 99 гривень».
Для підключення модему до комп’ютера чи ноутбука використовується USB-інтерфейс. У пам’яті модема є всі необхідні драйвери для встановлення програмного забезпечення.
Представники оператора повідомили, що найближчим часом з’являться не тільки нові моделі модемів, а й смартфони та планшетні комп’ютери, що дозволить максимально використовувати переваги мобільного швидкісного доступу.
Мобільний доступ
Оператор заявляє про покриття в найближчому майбутньому автомагістралей і залізничних колій. Це дуже актуально напередодні Євро-2012.
«Під повноцінною мобільністю ми розуміємо досить велику зону покриття, яка складається з безлічі стільників базових станцій, і можливість отримання сервісів у процесі переміщення на великій швидкості від одного стільника до іншого без обриву з’єднання та помітного погіршення якості сервісів», - зазначає Борис Акулов.
Під час тестування мережі отримано позитивні результати на швидкостях близько 200 км/год. Це дозволяє використовувати мережу для організації точок колективного користування інтернет-доступом у громадському транспорті: у потягах та автобусах. Таким чином, уже за кілька найближчих місяців оператор може покрити своєю швидкісною мережею всі найважливіші залізничні магістралі, після чого можна організувати Wi-Fi-доступ в окремо взятих вагонах. До речі, оператор уже отримав необхідні ліцензії й на організацію Wi-Fi-з’єднань.
Спільно з Одеською залізницею навіть проведено ходові випробування комплексу для встановлення у залізничних вагонах. Вони продемонстрували принципову можливість реалізації такого рішення.
Те ж саме стосується й основних автомагістралей, на яких міжміські автобусні рейси буде забезпечено Wi-Fi-доступом до мережі. Зв’язок може бути використаний і в автомобілях прямо через CDMA-мережу нового покоління.
Додатки
Крім значного збільшення швидкості приймання/передачі мобільних даних, зниження загальної вартості володіння мережею та витрат на передачу одиниці інформації, а також забезпечення надійного захисту раніше вкладених інвестицій в інфраструктуру мережі CDMA, технологія EV-DO Rev.B відкриває чудові можливості для реалізації багатьох соціальних проектів, включно з наданням жителям сільських районів сучасних широкосмугових інфокомунікаційних послуг, які дозволяють вирішити проблему цифрової нерівності в нашій країні.
Зазначена технологія може надавати індивідуальним абонентам, державним підприємствам та організаціям (аварійно-рятувальним службам, міліції, пожежникам, невідкладній медичній допомозі тощо) широкий спектр сучасних мультимедійних послуг, для яких висока швидкість передачі даних і надійність доставки інформації - обов’язкові вимоги.
На презентації проекту, організованому в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій, Борис Акулов продемонстрував і інші можливості мережі нового покоління. Так, було організовано відеоконференцзв’язок із однією з
аудиторій університету, де викладач читав лекцію студентам. Без затримок демонструвалося відео високої чіткості з веб-ресурсів, у тому числі і в 3D-форматі. Таким чином, у новій мережі можлива організація дистанційного навчання та віддалена робота.
«Завдяки технології CDMA EV-DO Rev.B сьогодні наші студенти в мобільному режимі мають можливість дивитися відеолекції, віддалено здавати комплексні модульні контрольні, відвідувати електронну бібліотеку», - зазначив під час відеоконференцзв’язку викладач університету Андрій Бондарчук.
Генеральний директор компанії «Інтертелеком» також підкреслив важливість телемедицини. Адже не скрізь, особливо в сільських районах, є висококласні фахівці. Тепер же можна передавати зображення (наприклад, рентгенограми) чи відео онлайн (те ж таки УЗД), і консиліум лікарів зможе вирішувати на відстані, які методи лікування застосовувати до пацієнта.
«Ця технологія може бути хорошою альтернативою на шляху переходу від 3G до 4G. Так, майбутнє за технологіями четвертого покоління, але, перш ніж вони стануть доступними в масштабі, необхідному для абонентів, мине чимало часу. А людям потрібно жити і працювати вже сьогодні», - сказав насамкінець Борис Акулов.
До того ж стратегія використання конвергентних базових станцій CDMA дозволяє операторам безперешкодно переходити до технології LTE (4G), максимально використовуючи встановлене обладнання.