«Очі і вуха» квартири

Поділитися
Господар, який серйозно переймається власною безпекою та збереженням особистого майна, намагається максимально захистити себе від будь-яких неприємних сюрпризів...

Господар, який серйозно переймається власною безпекою та збереженням особистого майна, намагається максимально захистити себе від будь-яких неприємних сюрпризів. На щастя, сьогодні є безліч варіантів організації надійної контролюючої системи. Щоб дім справді служив фортецею і захищав від непрошених гостей, у більшості випадків найефективнішим рішенням є встановлення системи охоронної сигналізації. За великого бажання досвідчений злодій може зламати, звісно, будь-яку перепону, але на об’єкті з продуманою охоронною системою на це йому доведеться витратити значно більше часу і сил, що в результаті поставить під сумнів доцільність проведення задуманої акції.

Варіанти вибору

Бажання почуватися в безпеці притаманні всім, однак кожен висуває свої вимоги до рівня цієї безпеки і, відповідно, до способу її досягнення. Як стверджують спеціалісти, такий вид злочинності, як квартирні крадіжки, взагалі можна викоренити із допомогою повсюдного встановлення в квартирах систем охоронної сигналізації. Практика роботи позавідомчої охорони підтверджує той факт, що випадків, коли злодії безперешкодно вибралися з награбованим із квартири, котра перебуває під охороною, практично немає. Вони туди або не потраплять зовсім, або будуть спіймані на гарячому на місці злочину.

Щоправда, встановлення квартирної сигналізації — задоволення не з дешевих.

Залежно від того, яким чином і куди надходить сигнал тривоги, можна виділити три типи сигналізації:

1) автономна — так звана «лякалка» зі світлозвуковою сиреною;

2) з автоматичним додзвоном — у разі небезпеки голосове або текстове повідомлення надходить на телефон господаря;

3) пультова — тривожний сигнал передається через телефонну лінію на централізований пульт спостереження міліції або приватної служби охорони.

Автономна сигналізація є радше ефектною «декорацією». Попри сильний шум і яскраве блимання спеціальних лампочок (результат спрацьовування системи при спробі несанкціонованого доступу), вона навряд чи налякає професійного зломщика. Вивести з ладу «крикливу й блискітливу» техніку за бажання досить просто. Ця система більше розрахована на пильних сусідів, які, почувши шум, можуть викликати міліцію. Однак якщо це будуть хибні спрацьовування, мешканці з вашого поверху перестануть на них реагувати або, що ще гірше, змусять вас відключити дратівливі «феєрверки». Втім, у ролі відлякувача дрібних хуліганів автономна сигналізація показує себе цілком ефективно. А на об’єктах, де є можливість підключити автономну сигналізацію до загальної системи охорони будинку, вона більш ніж доречна.

Програма з автоматичним додзвоном працює за таким принципом. У разі спрацьовування сигналу тривоги система миттєво пересилає повідомлення відповідного змісту на раніше заданий міський або мобільний телефонний номер господаря квартири чи його родичів. Той із абонентів, які отримали повідомлення, котрий перебуває ближче за інших до місця злочину, поспішає на допомогу і/або повідомляє про подію в міліцію. Проте головною умовою функціонування такої системи сигналізації є безперебійна робота телефонної мережі. Якщо в роботі телефону почнуться збої або ж завбачливий злодій спеціально переріже дроти, ви ризикуєте дізнатися про те, що в помешканні побував нежданий гість, занадто пізно.

Система останнього типу (пультова) справедливо вважається найефективнішою, тому що дає змогу максимально оперативно зреагувати на виклик. Якщо злодій намагається проникнути в помешкання, сигнал тривоги передається через телефонну лінію на централізований пульт спостереження міліції або приватної служби охорони. Як правило, наряд прибуває на місце події вже протягом трьох—п’яти хвилин. Користуватися такою сигналізацією надзвичайно просто: виходячи з дому, господар набирає код, відомий лише йому і його родині, і тим самим ставить квартиру на охорону. Так само, повернувшись, він набором коду знімає з охорони помешкання. При цьому важливо не забаритися і встигнути набрати правильну комбінацію цифр протягом однієї-двох хвилин, інакше міліція вважатиме за порушника уже вас. Пультова система дозволяє відстежувати та документувати всі пересування з квартири чи в квартиру, спрацьовування сигналів, а також контролювати стан телефонних дротів. У разі, якщо злодій захоче пошкодити телефонний зв’язок, охоронна служба зреагує на це як на сигнал тривоги і відразу ж прибуде на об’єкт.

Додатково до системи в будь-якому місці квартири можуть встановлюватися і кнопки тривожної сигналізації, що дають змогу швидко викликати міліцію в разі нападу на квартиру, коли хазяїн перебуває вдома.

Тонкощі устаткування

Надійна охоронна сигналізація складається з таких основних елементів: центрального пульта, датчиків, акумулятора, приладів для забезпечення зв’язку об’єкта з пультом централізованої охорони, пульта управління. Коли встановлені в кожному приміщенні датчики виявляють на поставленій під охорону території порушника чи інші неполадки, вони передають сигнал центральному пульту. Централь опрацьовує інформацію і подає команду виконавчим пристроям. Після цього, залежно від типу системи, спрацьовує сирена, автододзвін або сигнал передається телефонною лінією на пульт спостереження міліції, іншої охоронної служби.

Управління системою відбувається із допомогою світлодіодної, рідкокристалічної або графічної РК-клавіатури, яку встановлюють біля вхідних дверей у квартиру. На ній відображається стан кожної із зон охорони, на які розбито квартиру. Якщо, приміром, в одній із кімнат ви забудете зачинити вікно, відповідна лампочка не спалахне, а на клавіатурі буде вказано, в якій саме зоні потрібно «навести лад», щоб усю квартиру було взято під охорону.

Датчики, або сповіщувачі, покликані контролювати переміщення в помешканні, бувають кількох видів і різняться один від одного типом контрольованого фізичного параметра, принципом дії чутливого елемента і способом передачі інформації на центральний пульт управління.

За принципом формування інформаційного сигналу датчики охоронної сигналізації діляться на активні й пасивні. Активні — генерують у зоні охорони сигнал і реагують на зміну його параметрів, пасивні — реагують на зміну параметрів довкілля, викликану вторгненням порушника. Широко використовують такі типи охоронних сповіщувачів, як інфрачервоні, мікрохвильові, магнітно-контактні, акустичні, комбіновані.

Місце встановлення і кількість датчиків залежить як від технічних характеристик самого приладу (дальності дії, кута огляду тощо), так і від розміру помешкання, його форми, розташування меблів та ін. Обов’язково монтують сповіщувачі на дверях і вікнах.

Часто споживачі з метою економії коштів намагаються обмежитися мінімумом спостережних пристроїв. І компанії, що пропонують послуги із встановлення систем сигналізації, йдуть на поводу у таких клієнтів. Однак слід пам’ятати — у цьому разі клієнти самі роблять собі «ведмежу послугу». Якщо придбаний вами варіант сигналізації не є повною системою блокування (про що в 99% угод свідчить спеціальний документ), жодної матеріальної відповідальності державна чи приватна охоронна служба в разі пограбування квартири не нес­тиме. Алгоритм дій так чи інакше буде той самий — за тривожним сигналом наряд прибуде на місце й обстежить сигнальний монітор. Але до цього часу злочинець може встигнути сховатися в приміщенні без охорони, де господар заощадив на датчику, і тоді дисплей «не видасть» зловмисника, а міліція сприйме сигнал як хибний.

Від проекту до реалізації

Незалежні системи сигналізації із сиреною або автододзвоном можуть комплектуватися на розсуд замовника. А от пультова сигналізація потребуватиме окремих погоджень зі структурами, які охоронятимуть квартиру. Тому для передачі об’єкта під охорону компанія, що займається проектуванням і монтажем системи, мусить обов’язково надати детальний проект схеми блокування квартири (із вказівкою місць встановлення всіх приладів), сертифікати на устаткування, гарантійні талони тощо.

Обладнання системи сигналізації, включно із її проектуванням, встановленням, затвердженням документації, пусконалагоджувальними роботами і гарантійним техобслуговуванням, обійдеться в середньому від 2000 до 5000 грн. і вище. Ціна залежить від остаточного технічного рішення, в якому зазначено розмір квартири, кількість установлюваних датчиків тощо. Абонплата за охоронні та технічні послуги держохорони становить у середньому 150—200 грн. на місяць або від 1 грн. за годину (при погодинній оплаті). Приватні охоронні фірми оцінюють свої послуги вдвічі-тричі вище — 350—550 грн. на місяць.

СТАТИСТИКА

Щорічно в Києві реєструють понад 3000 квартирних крадіжок. Майже всі злочини мають груповий характер. Аналіз крадіжок за часом доби показує, що переважна частина злочинів стається в будні дні з 9.00 до 12.00 (понад 67%) і з 12.00 до 15.00 (17,4%). Найбільший сплеск крадіжок, як правило, реєструється в літній період у вихідні дні, коли більшість громадян їде з міста. Основним способом проникнення в квартиру є підбір ключів (понад 40%), а в 29% крадіжок проникнення відбувається шляхом зламування замків чи іншого пошкодження вхідних дверей (відтискання, вибивання).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі