Довго запрягаємо —
швидко поїдемо?
Кабінет міністрів України змінив план приватизації «Укртелекому» і на місяць — до жовтня — відклав початок пільгового продажу акцій працівникам підприємства. Про це повідомив керівник Держкомзв’язку Станіслав Довгий.
Відстрочка, за його словами, пов’язана з необхідністю провести експертну оцінку статутного фонду «Укртелекому» після виведення з нього одних об’єктів і введення інших. Пан Станіслав відзначив необхідність такої оцінки, оскільки за іншого випадку пільговий продаж акцій може бути визнаний недійсним.
Паралельно «Укртелеком» підписав договір на ведення реєстру власників іменних цінних паперів з реєстратором — ТОВ «ЕНСТІ-Трансфер». У межах підготовки до обслуговування реєстру ця компанія придбала додаткове потужне комп’ютерне обладнання і програмне забезпечення, створила комп’ютерну мережу більш ніж на 30 місць і набрала штат фахівців.
Статутний фонд ВАТ «Укртелеком» становить 4,68 млрд. грн., номінал акції — 0,25 грн. Відповідно до плану розміщення на пільгових умовах буде продано 13% статутного фонду, у тому числі працівникам «Укртелекому» — 2,08%, керівництву — 5%, іншим громадянам, що мають таке право, — 5,92%, стратегічному інвестору — 37%. У держвласності закріплено 50% + 1 акція. «Укртелеком» є найбільшою телекомунікаційною компанією країни, займаючи більш як 80% ринку місцевої телефонії.
Раніш ФДМ планував продати 37% компанії «Укртелеком» стратегічному інвестору ще цього року і одержати щонайменше 600 млн. дол., але заявив, що не встигне це зробити. Так що конкурс переноситься на 2002 рік.
З держпакетом УМЗ
усе вже вирішено?
Покупцем 25% акцій ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (УМЗ), що належать державному національному оператору зв’язку ВАТ «Укртелеком», швидше за все, стане німецька телекомунікаційна компанія Deutsche Telekom.
Таку думку висловив голова Фонду державного майна України Олександр Бондар після засідання комісії з питань приватизації підприємств і ефективного управління корпоративними правами при Кабінеті міністрів.
Він пояснив, що акції продаватимуться не на відкритому тендері, а іншим засновникам УМЗ, одним з яких є Deutsche Telekom.
За словами О.Бондаря, за пропозицією Державного комітету зв’язку й інформатизації України планується продати саме 25% акцій УМЗ. Водночас, відзначив голова ФДМ, продаж поки що відкладається для проробляння всіх юридичних аспектів. Уряд планує ще раз вивчити це питання в середині вересня.
28 травня 2001 року Кабмін прийняв рішення про продаж пакета акцій УМЗ, що належить «Укртелекому», у розмірі 50% + 1 акція, проте пізніше розгорнулася дискусія про розмір запропонованого пакета. Нині, за твердженням нового керівництва Держкомзв’язку, відбувся тендер з відбору оцінювача 25% акцій УМЗ, і його переможець уже здійснює оцінку.
Устав УМЗ закріплює за засновниками право переважної купівлі акцій. «Укртелеком» уже провів з ними переговори, і, відповідно до заяв його керівництва, інтерес до купівлі проявила лише німецька компанія.
Засновниками УМЗ з боку закордонних партнерів виступають нідерландська KPN, датська Teledanmark International і німецька Deutsche Telekom (по 16,33% акцій). Компанія KPN навесні також заявляла про намір продати свій пакет акцій УМЗ.
Статутний фонд УМЗ становить 15 млн. дол. Загальний обсяг інвестицій у розгортання мереж за час діяльності компанії досягнув майже 300 млн. дол. Вона обслуговує понад 700 тис. абонентів. Раніш уряд заявляв, що 50-відсотковий пакет акцій компанії може бути проданий за 200 млн. дол.
«Укртелеком» і Siemens
узяли Київ у кільце
До кінця року «Укртелеком» має намір ввести в експлуатацію Київську транзитно-транспортну телефонну мережу (магістральне кільце) — волоконно-оптичну лінію передачі. За словами голови Державного комітету з питань зв’язку й інформатизації Станіслава Довгого, підготовчі роботи на кільці практично завершені, і наступним етапом буде поступове переключення телефонних станцій «Укртелекому» на транспортну мережу.
Введення в експлуатацію кільцевої лінії дасть змогу без значних капіталовкладень збільшити кількість користувачів послугами зв’язку в Києві, причому не лише абонентів «Укртелекому», а й інших операторів зв’язку, що не могли розвиватися через обмежену пропускну спроможність існуючої транспортної системи. Є надія, що жителі столиці зможуть, нарешті, позбутися спарених телефонів.
«МКМ-Телеком» завершив монтаж кільця в травні цього року, після чого розпочався етап тестування. Станційна місткість кільця становить 135 тис. портів. Система містить чотири телефонні станції Siemens і 31 майданчик систем передачі, з’єднаних між собою волоконно-оптичним кабелем.
Вартість спільного проекту «Укртелекому» і Siemens — 18 млн. євро. Протяжність магістралей — 82 км.
Спочатку «Укртелеком» планував запустити кільце влітку 2000 року.
Втім, проблеми з термінами, що виникли, не позначилися на стосунках українських партнерів із Siemens.
Наприкінці серпня Держкомітет з питань зв’язку й інформатизації та компанія Siemens підписали Меморандум про наміри співробітництва в галузі зв’язку. У документі зафіксовано, що сторони досягли порозуміння щодо напрямів розвитку телекомунікаційних мереж, реалізації спільних проектів і залучення наукових закладів Німеччини й України до навчальних кадрових програм.
На думку керівників Держкомзв’язку, цей документ не зачіпає прав інших виробників телекомунікаційного устаткування, що працюють в Україні, таких як Alcatel або Lucent. Пан Станіслав також повідомив, що Держкомзв’язку і Siеmens підготували довгострокову програму із співробітництва до 2006 року, якою, зокрема, передбачено участь німецьких компаній у заміні аналогових телефонних станцій «Укртелекому» на цифрові у Києві.
Розширюється транзитно-транспортна телефонна мережа і в інших регіонах України. Так, за словами працівників Siemens ICN, компанія вже завершила монтаж устаткування на Харківському магістральному кільці і нині здійснюється його тестування.
«Украина.ru» — наше обличчя
для Росії. Сподіватимемося, симпатичне
Російська інформаційна служба «Страна.ru» (//www.strana.ru) відкрила інтернет-портал «Украина.ru», що надає інформацію з України для російської аудиторії.
На думку головного редактора порталу Сергія Склярова, між громадянами двох країн зберігаються тісні зв’язки, проте в російській пресі ситуація в Україні представлена дуже слабко і розрізнено. Тому новий інтернет-портал познайомить читачів насамперед із подіями в суспільно-політичному й економічному житті нашої країни.
Зв’язківці демонструють
непогане зростання
Підприємства зв’язку України за січень-червень цього року на 43% — до 4,2 млрд. грн. збільшили обсяг наданих послуг порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив Державний комітет статистики.
У загальному обсязі доходів, одержаних операторами зв’язку, більша частина припадає на послуги міжнародного і міжміського зв’язку (близько 43%), місцевої телефонії (22%), мобільного зв’язку (21%) і пошти (7%).
У будівництво нових і технічне переоснащення діючих підприємств зв’язку за перше півріччя було інвестовано близько 780,4 млн. грн. А обсяг прямих іноземних інвестицій становив 106,4 млн. дол., у тому числі в спільні підприємства — 29,6 млн. дол.
Також статистики підрахували, що нині рівень телефонізації в Україні становить 41 телефон на 100 сімей. Так що ситуація хоч і повільно, але змінюється на краще.
Використано матеріали інформагентств
«Інтерфакс-Україна» і «Українські новини»,
а також Інституту відкритого суспільства, компанії «Софт-Пресс»