Новини економіки

Поділитися
Статистика фіксує економічне зростання Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в січні-жовтні ц.р...

Статистика фіксує економічне зростання

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в січні-жовтні ц.р. зріс, порівняно з відповідним періодом минулого, на 5,1%, у жовтні — на 6,1%. Номінальний ВВП за десять місяців, за попередньою оцінкою, становив 137384 млн. грн., за жовтень — 15410 млн. грн., повідомляє Держкомстат.

Найбільший приріст валової доданої вартості відзначено в промисловості (на 11,9%), торгівлі та громадському харчуванні (на 5,5%). Зміцнилася тенденція зростання виробництва й валової доданої вартості в сільському господарстві — на 2,1% і 3,7% відповідно.

Гроші від МВФ: залишається виконати три умови

Лист про наміри на адресу Міжнародного валютного фонду, підготовлений урядом України під час роботи в Києві останньої місії МВФ, буде підписано після виконання решти трьох умов, повідомив у четвер на брифінгу керівник групи радників прем’єр-міністра України Валерій Литвицький.

Цими умовами є прийняття держбюджету-2001 «хоча б у другому читанні» із дефіцитом не більше 3% ВВП за методологією МВФ; передача в парламент переліку підприємств, які підлягають приватизації; прийняття закону «Про банки й банківську діяльність». При цьому п.Литвицький не виключив, що ще до розгляду питання радою директорів Банку українська делегація відбуде з додатковим візитом до Вашингтона.

Як повідомлялося, робота місії МВФ у Києві завершилася минулого вівторка. Глава місії Юліан Беренгаут підтвердив можливість поновлення фінансування України до кінця поточного року, проте заодно підкреслив необхідність рішення низки «технічних питань» до подання листа України в раду директорів МВФ.

За словами першого віце-прем’єра Юрія Єханурова, рада директорів МВФ розгляне питання про поновлення кредитування України в другій декаді грудня. Мова може йти про виділення $250 млн.

Вже 14 місяців Україна живе без емвеефівських грошей...

Як знайти мільярд

Загальні податкові надходження в державний бюджет 2001 року, відповідно до доопрацьованого урядом України для розгляду в другому читанні проекту держбюджету, становитимуть 35 063 млрд. грн., що на 983 млн. грн. більше, ніж у розглянутому в першому читанні документі.

У переданому до Верховної Ради для другого читання законопроекті уряд пояснює збільшення плану податкових надходжень поліпшенням стану виконання бюджету по прибутках у серпні-вересні поточного року й уточненням макроекономічних показників на наступний рік.

Зокрема, очікується, що прибуток рентабельних підприємств зросте на 1,5 млрд. грн. — до 36 млрд., що дозволить збільшити надходження податку з прибутку на 333 млн. — до 7988 млн. грн.

Планується також, що на 117 млн. грн. — до 6930 млн. — зросте прибутковий податок із громадян. Кабмін зазначає, що 2000 року за цією доходною статтею буде отримано близько 6,2 млрд. грн., при плані 4,9 млрд., підкреслюючи позитивний ефект закріплення цього податку за місцевими бюджетами.

Крім того, Кабмін прогнозує зростання акцизного збору на 425 млн. грн. — до 2855 млн. грн., у тому числі з імпорту — на 265 млн.

У переданому до парламенту законопроекті не пропонуються жодні зміни податкового законодавства чи податкових ставок.

На ЧАЕС, як і раніше, сподіваються на іноземну допомогу

Україна без допомоги Заходу не зможе розв’язати проблему виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС, вважає помічник генерального директора станції Олег Голоскоков.

Відповідно до комплексної програми зняття з експлуатації ЧАЕС на 2001—2015 роки, Україні необхідно близько $1,5 млрд. на обслуговування блоків і соціальний захист працівників станції.

На утримання блоків протягом п’яти років потрібно $322 млн., на зняття з експлуатації — $517— 590 млн. протягом 15 років. Соціальний захист робітників і пом’якшення соціальних наслідків для міста Славутича — $634 млн. Участь Заходу в цих проектах становить менше $200 млн.

Оскільки Україна не зможе профінансувати всі роботи на станції, існує думка про необхідність створення міжнародного фонду на зразок фонду «Укриття», який за рахунок донорів проводить роботи на саркофазі.

ЧАЕС подала бюджетний запит на суму 484,8 млн. грн. Прийняті Мінфіном попередні витрати в сумі 223,4 млн. грн. на господарське утримання проммайданчика ЧАЕС покривають 94% необхідного, на об’єкт «Укриття» — 57,1 млн. грн. (83%).

Водночас у держбюджет не закладено коштів на підтримання Славутича (запит на 90,8 млн. грн.), зняття з експлуатації першого-третього блоків (відповідно — 14,2 млн., 15,2 млн., 16,6 млн. грн.), на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива (28,8 млн.).

Старт дано, проте...

Кабінет міністрів України в середу прийняв рішення про приватизацію ВАТ «Укртелеком», що, відповідно до прийнятої влітку 2000 року постанови, є першим етапом приватизації ВАТ.

Про це повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» прес-секретар прем’єр-міністра Наталя Зарудна. За її словами, наступним кроком у приватизації «Укртелекому» буде затвердження комісії з приватизації.

Проте не все так просто. За день до цього перший віце-прем’єр Юрій Єхануров заявив, що до початку продажу «Укртелекому» необхідно прийняти закон про телекомунікації — «щоб продемонструвати світові, що в нас є чіткі правила гри на ринку телекомунікацій».

Крім того, за наявною в «ДТ» інформацією, цього тижня в парламент внесено законопроект голови Комітету ВР з економічної політики Олексія Костусєва, яким пропонується внести зміни до схваленого влітку закону про особливості приватизації «Укртелекому». Ці зміни стосуються скасування положення про проведення додаткової емісії акцій нашого телекомунікаційного монополіста, а також зменшення розміру пакета, що буде закріплений у державній власності, із 50% плюс одна акція до 25%. Остання обставина, на думку деяких експертів, може серйозно ускладнити проходження депутатського законопроекту в парламенті і навіть позначитися на термінах виконання подальших приватизаційних процедур.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі