Як повідомляє «Інтерфакс-Україна» із посиланням на Держкомстат, протягом кількох років найвищі доходи в галузі одержували оператори міжнародного й міжміського зв’язку. Так, у грудні 2003 року за надання таких послуг отримано 465 млн. грн., а за мобільний зв’язок — 420 млн. Тепер ситуація змінилася.
Оператори мобільного стільникового зв’язку за надання послуг у січні збільшили доходи в 2,3 разу, порівняно з січнем 2003-го (до 533 млн. грн.), тоді як їхні колеги в галузі міжнародного й міжміського зв’язку збільшили доходи на 24% (до 433 млн. грн.)
В Україні ліцензії на надання послуг міжнародного й міжміського зв’язку мають дев’ять компаній, проте більшу частину ринку займають ВАТ «Укртелеком» та оператор міжнародного зв’язку ЗАТ «Утел», що належить йому.
Ліцензії на мобільний зв’язок мають сім компаній, причому понад 90% ринку припадає на «Український мобільний зв’язок» (УМЗ) і ЗАТ «Київстар GSM». Ліцензії на міжнародний зв’язок мають дев’ять компаній, зокрема три мобільних оператори.
На сьогодні міжнародні тарифи деяких операторів мобільного зв’язку за низкою напрямів помітно нижчі, ніж в операторів фіксованого зв’язку. Це, поруч із не гіршою якістю послуг та більшою мірою їх універсальності, приводить до того, що дедалі більше міжнародних дзвінків робиться з мобільних телефонів.
А взагалі, за даними Держкомстату, українські телекомунікаційні оператори збільшили дохід від надання послуг зв’язку в січні 2004 року в 1,5 разу, порівняно з аналогічним періодом 2003-го, — до 1,379 млрд. грн.
Доходи від мобільного зв’язку становлять 38% загальних доходів галузі, від послуг міжнародного й міжміського телефонного зв’язку — 31%. Доходи від послуг телефонного стаціонарного зв’язку становлять 216 млн. грн. (зростання на 1%), або 16% від загального обсягу надходжень телекомунікаційної галузі.