МІСЦЕВИЙ ЗВ’ЯЗОК ДОРОЖЧАЄ. ДЗВІНКИ У США Й ОКЕАНІЮ — ДЕШЕВШАЮТЬ

Поділитися
Наказ Держкомзв’язку №120 від 7 липня про затвердження нових тарифів на послуги електрозв’язку офіційно зареєстровано в Мін’юсті, повідомило агентство «Інфобанк»...

Наказ Держкомзв’язку №120 від 7 липня про затвердження нових тарифів на послуги електрозв’язку офіційно зареєстровано в Мін’юсті, повідомило агентство «Інфобанк». Згідно з наказом вартість місцевих телефонних розмов зростає в середньому на 20%, а міжміських — на 30%. Водночас знижено тарифи на міжнародні переговори: із Західною Європою — на 20 центів, із США — у два з половиною разу, з Океанією — в кілька разів. Якщо в когось є родичі на Таїті, то розмовляти з ними буде лише трішки дорожче, ніж із Східною Європою. Наказ набере чинності з моменту опублікування, орієнтовно — з 30 липня.

Згідно з наказом абонентська плата за квартирний телефон підвищується з 6,42 до 7,35 гривні для тих, хто оплачує зв’язок похвилинно, і з 8,75 до 10,5 гривні для тих, хто не користується похвилинною оплатою. Для підприємств ціни підвищуються, відповідно, з 13,75 до 16,5 для не похвилинників і з 9,63 до 11,5 для тих, хто користується похвилинною оплатою. Вартість однієї хвилини розмови підвищено до 3 копійок і для населення, і для підприємств (відповідно з 1,64 і 2,6 копійки). Проте абоненти з похвилинною оплатою тепер матимуть можливість користуватися 175 нетарифікованими хвилинами на місяць замість 100. Абонентів сільської місцевості всі вищеописані зміни не торкнуться взагалі — платитимуть вони за колишніми тарифами. Незмінними залишаються розцінки на розмови з таксофонів, на встановлення телефона і послуги дротового мовлення.

Тариф на внутріобласні дзвінки зростає з 25 до 36 копійок, на міжобласні — з 50 до 60 копійок за хвилину. Замість «нічного тарифу» (з 21-ї години вечора до 8-ї ранку) запроваджують два — «вечірній» тариф (із 18-ї до 23-ї години, 22 копійки за хвилину внутріобласний і 40 копійок міжобласний) та «нічний» (із 23-ї до 8-ї години, 18 копійок внутріобласний і 30 копійок міжобласний). У святкові дні цілодобово діятимуть тарифи: 12 копійок за хвилину на внутріобласні та 25 копійок на міжобласні дзвінки.

Зате на міжнародний зв’язок тарифи знизилися (крім країн Східної Європи, на розмови з якими вони залишилися без змін, — 43 центи за хвилину в робочі дні і 35 центів уночі та у вихідні). Вартість розмов із Центральною й Північною Європою знизилася з 67 до 65 центів на хвилину, із Західною Європою та Центральною Азією — з 1,2 до 1 долара на хвилину. З 1,7 та 1,4 долара до 55 і 46 центів у бізнес- і не бізнес-час знижено вартість розмов зі США. Найразючіше подешевшали розмови з Океанією — з 3 доларів до 60 і 50 центів у бізнес- і не бізнес-час. Вартість розмов із країнами Далекого Сходу знизилася менш як удвічі — з 2 й 1,6 до 1,6 та 1,35 долара за хвилину бізнес- і не бізнес-часу відповідно. Електрозв’язок із Росією та СНД трохи подорожчав: замість єдиного тарифу — 24 центи за хвилину при дзвінках на відстань до 3000 км і 36 центів — на велику дальність уведено різні тарифи для різних країн. Так, дзвінок у Росію (до 3000 км), а також у Білорусь та Молдову коштуватиме 28 центів за хвилину в бізнес- і 22 центи в не бізнес-час. Тариф на дзвінки до країн Закавказзя становитиме 38 і 30 центів за хвилину, у Середню Азію й Сибір (Росія за 3000 км) — 40 і 32 центи. Залишається зазначити: всі вищевказані тарифи, як на місцеві, так і міжнародні дзвінки, наведено без урахування ПДВ (тобто реально до них потрібно додати 20%).

Згідно з офіційною позицією керівництва Держкомзв’язку та національного оператора електрозв’язку ВАТ «Укртелеком», усі вказані зміни є частиною політики оптимізації тарифної політики в галузі. Їх мета — ліквідація так званого крос-субсидування, при якому виявлялася завищеною рентабельність послуг міжнародного зв’язку, тоді як послуги місцевого, особливо сільського, зв’язку виявлялися дуже збитковими. У таких умовах телефонізація всієї території країни шляхом розвитку низькодохідного сільського й маломіського зв’язку потрапляла в залежність від надприбутків, що їх давали донедавна найдорожчі у світі міжнародні розмови. Оптимізація тарифної політики має привести до того, що всі види зв’язку в Україні — і місцевий (міський та сільський), і міжнародний/міжміський — будуть однаково рентабельні й одержать змогу самостійно заробляти кошти на свій розвиток.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі