«ЛЕГЕНДА» КИТАЙСЬКОГО КОМП’ЮТЕРОБУДУВАННЯ

Поділитися
Дешева робоча сила та внутрішній ринок, який швидко зростає, — ось основні чинники, що залучають у Китай найбільші транснаціональні компанії, серед них і ті, які займаються виробництвом комп’ютерів...

Дешева робоча сила та внутрішній ринок, який швидко зростає, — ось основні чинники, що залучають у Китай найбільші транснаціональні компанії, серед них і ті, які займаються виробництвом комп’ютерів. Численні заводи, що виробляють окремі компоненти чи складають готові ПК найвідоміших брендів, стали вже невід’ємною частиною китайської економіки. І хоча середній міській китайській сім’ї доводиться збирати гроші на комп’ютер протягом двох чи трьох років, місцевий ринок вже обігнав за своїми обсягами японський і вийшов на друге місце у світі, поступаючись лише американському.

Значна частина цього ринку, природно, належить саме транснаціональним компаніям. Проте, як показали дослідження IDC, консалтингової компанії, що спеціалізується на інформаційних технологіях, 27% його вдалося відвоювати Legend Group, національному китайському виробнику ПК (на частку другого за розміром виробника припадає лише 9%). Проте Legend зупинятися на досягнутому не збирається й активно рветься на світові ринки, зокрема на американський і європейський. Так, до 2006 року ця компанія планує від 25 до 30% усієї своєї продукції продавати саме там.

За оцінками фахівців, ці плани відрізняються не лише амбіційністю, а й реалістичністю. Фірму було створено ще 1984 року як державне підприємство. 1994 року виникла філія Legend Group у Гонконгу, а 1997 року підприємство було акціоновано. На даний момент китайській державі належить 65% акцій головної компанії, а тій у свою чергу — 57% акцій гонконгівської філії. Ці цінні папери дуже непогано котируються на Гонконгівській фондовій біржі.

Проте шляхи реалізації програми завоювання зовнішніх ринків мають певні складнощі. По-перше, компанія поки що змушена імпортувати деякі деталі, сплачуючи за це досить високі тарифи. Її численні китайські конкуренти вважають за краще ввозити аналогічну продукцію контрабандою, що забезпечує їм набагато меншу собівартість. Для вирішення даної проблеми компанія планує збільшити витрати на науково-дослідні проекти з нинішніх 1,8% до 3, а то й 5%, і незабаром повністю виключити необхідність імпорту.

Крім того, європейські та американські споживачі прагнуть купувати ПК у тих компаній, які спроможні гарантувати своїй продукції повний сервіс. Зокрема, у США на частку сервісних послуг припадає понад 40% усього ринку інформаційних технологій, тоді як у Китаї цей показник становить усього 6%. Тому основні зусилля компанії акумулюватимуться саме на цьому напрямі.

І нарешті, Legend Group, яка вже найближчими роками збирається кинути виклик самій Dell, має створити власний бренд, який добре впізнаватиметься та користуватиметься бездоганною репутацією. Вирішення цієї проблеми особливо важливе для завоювання американського споживача, для якого, як свідчать соціологічні дослідження, саме брендова приналежність є визначальним чинником у процесі ухвалення рішення про купівлю.

До таких амбіційних планів китайських комп’ютеробудівників західні аналітики поставилися з великим інтересом. Насамперед вони сподіваються, що нині вже боротьба з піратством і контрабандою здійснюватиметься в інтересах самого китайського уряду та національних виробників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі