Важко сказати, чому, але торік Україна різко скоротила експорт соняшникової олії до Білорусі. Наші північні сусіди ледь не залишилися без своїх улюблених дерунів...
Краще б, звичайно, вчитися на чужих помилках. Та в крайньому випадку знадобляться і свої, якщо вчасно зробити з них правильні висновки.
«Концепція державної міжрегіональної політики», затверджена указом Президента України від 25 травня ц.р., свідчить, що такий висновок зроблений. Вона поклала початок масштабній державній підтримці торгово-економічного співробітництва на регіональному рівні. Цей документ додав нового імпульсу в роботі Торговельно-промислової палати Києва, яка давно докладає зусиль з активізації взаємовигідних відносин із нашими найближчими сусідами. Тільки за два останні роки нею організовані виїзди делегацій до таких промислових центрів Російської Федерації, як Нижній Новгород, Волгоград і Казань. Співробітництво на міжрегіональному рівні надто привабливе для українських підприємців, тому чимало з них поспішили ввійти до складу делегацій. Та ці ж поїздки викликали відповідну реакцію і з боку російських партнерів, яка вилилася в проведення днів Нижньогородської, Свердловської і Волгоградської областей в Україні. Виставки, які проводилися в приміщенні Київської ТПП, відвідали чимало українських підприємців, серед яких представники таких відомих у столиці України та за її межами підприємств, як «Завод «Арсенал», «Укрнафта», «Техмашекспорт», «Буревісник», «Більшовик», «Редукторний завод» та інші.
Безумовно, Київська ТПП не обмежує свою активність російськими регіонами й визначає напрями своєї діяльності, виходячи з інтересів підприємств—членів палати, а їх нині вже сімсот. Наприкінці вересня нинішнього року з ініціативи Київської ТПП і Мінського відділення Білоруської ТПП у столиці Білорусі пройшли дні ділового співробітництва «Мінськ—Київ 2001», під час яких відбулися плідні робочі контакти з представниками промисловості Мінського регіону. Через кілька днів — на початку жовтня — Палата організувала участь делегації представників ділових кіл Києва в міжнародній діловій зустрічі в Словаччині. Наші бізнесмени зустрічалися з підприємцями не тільки цієї країни, а й Німеччини, Угорщини, Польщі, Чехії.
— Усі, хто брав участь у подібних заходах, — підкреслив президент Київської торговельно-промислової палати Микола Засульський, — вважають, що вони дуже корисні, до того ж на їхнє проведення потрібно чимало часу і коштів.
Зустріч у Мінську вже принесла результат. На ній досягли домовленості про візит-відповідь підприємців столиці Білорусі до Києва. Гості не змусили на себе чекати, і вже цього тижня в приміщенні Київської торговельно-промислової палати відбулося урочисте відкриття виставки можливостей білоруської економіки, на якій свою новітню продукцію демонструють понад 100 провідних підприємств цієї країни. Насамперед, це автомобільний і тракторний заводи, підприємства сільгоспмашинобудування, легкої промисловості, приладобудування, будівельної індустрії. Учасники зустрічі сповнені рішучості відновити ті обсяги товарообігу, які більше відповідають традиційно братерським відносинам між Україною і Білоруссю.