ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ДВИГУН ДЛЯ УКРАЇНИ

Поділитися
Неможливо говорити про проблеми компанії, не торкнувшись проблеми ринку інформаційних технологій (ІТ) у цілому...
Андрій Колодюк

Неможливо говорити про проблеми компанії, не торкнувшись проблеми ринку інформаційних технологій (ІТ) у цілому.

Передусім це стосується питань інвестування, що вже виходить за рамки ринку ІТ і становить проблему всієї економіки України. Стрижнем має стати законодавча база, приваблива для інвесторів. Нема сенсу вкотре говорити про необхідність прийняття ефективних законів, які встановлюють єдині, прозорі правила. Тенденції до розуміння цього є. Як приклад можна назвати прийнятий Верховною Радою України Закон «Про інститути спільного інвестування» і президентський Указ «Про додаткові заходи з розвитку фондового ринку України». Але на їх реалізацію знадобиться певний час, якого в нас якраз і немає.

Світові тенденції, характерні для ринку телекомунікацій, досить сильно впливають на процеси, що відбуваються в нашій країні. Але скепсис щодо «нової економіки» та повернення до традиційного ведення бізнесу не актуальний для України. Бо ми ще не пройшли і першого етапу — швидкого піднесення ринку ІТ. І при цьому, повторюся, вважаю за необхідне вжити рішучих заходів для пожвавлення його в Україні. Переконаний, що саме розвиток ринку ІТ, у підсумку, стане визначальним для економічного розвитку країни.

Багато в чому ці проблеми стосуються і нас. «Укрінвестком» — інвестиційна компанія. І всі реалізовані нами проекти, як і ті, над якими ми зараз працюємо, пов’язані з ринком ІТ.

Так, ми молоді. Але достатньо професійні. Ми можемо реальними результатами підтвердити ефективність ведення свого бізнесу. Наш десятилітній досвід і професіоналізм дозволили здійснити кілька вдалих проектів на ринку ІТ у сферах виробництва, системної інтеграції, в операторській діяльності, видавництві та комерції. Серед таких успіхів можна назвати плідну діяльність компанії «Юнітрейд» і спільний проект із видавничим домом «СофтПресс», шість видань якого набули широкої популярності.

Досі, як я вже наголошував, «Укрінвестком» робив прямі інвестиції. Проте серед останніх проектів є і спільні. Що стало результатом нашої діяльності у сфері й інвестиційного консалтингу, нашої інвестиційної політики та й, скажу без зайвої скромності, уже набутого професіоналізму. Ми самі проводимо дослідження ринку, інвестуємо його і готові до реалізації як власних, так і спільних проектів.

Зараз ринок ІТ досить відкритий, прозорий і вільний для бізнесу, при цьому він винятково ліквідний. Досі багато ніш залишаються вільними. На відміну від багатьох інших, стосовно ринку ІТ є всі підстави говорити про перспективи розвитку, вдосконалення, з огляду на вплив і можливості використання нових технологій у всіх галузях економіки, виробничих процесах і системах управління бізнесом. Хотілося б, щоб розуміння цього було не лише в тих, хто безпосередньо пов’язаний із ринком ІТ, а й у компаній, які працюють в інших галузях, і, найголовніше, у держави.

Пріоритетом для уряду має стати створення концепції розвитку інформаційного суспільства в нашій країні взагалі і зокрема — розвиток технопарків, інших інноваційних структур (зі створенням відповідної інфраструктури). Поки що в нашій країні так багато говорять про інтелектуальний потенціал нації і при цьому геть не піклуються про нього...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі