ГРОШІ З КАПУСТИ

Поділитися
На початку дев’яностих минулого століття, в самісінький пік перебудови, дефіцит буквально зніс із полиць продовольчих магазинів усе, крім бляшанок із салатом із морської капусти...

На початку дев’яностих минулого століття, в самісінький пік перебудови, дефіцит буквально зніс із полиць продовольчих магазинів усе, крім бляшанок із салатом із морської капусти. Незабутнє видовище: зрідка розставлені на прилавках консервні банки з зеленими етикетками заповнювали гастрономічний вакуум. Таким чином населення однозначно продемонструвало своє, м’яко кажучи, прохолодне ставлення до продукту, виготовленого з бурих морських водоростей. Хто міг припустити, що вже через якісь десять років і ця морська рослина стане предметом успішного підприємництва.

Ні, йдеться не про морські салати (основним інгредієнтом яких стала квашена морська капуста), запропоновані в сучасних супермаркетах столиці та регіонів. Хоча й цей бізнес явно збитковим не назвеш, у будь-якому разі, ціна на морську «травичку» сумірна з вартістю риби. Та й попит є. Адже в продукті практично весь набір таблиці Менделєєва, аскорбінової кислоти він містить удев’ятеро більше, ніж, приміром, лимон. Щоправда, все це перебуває у важко доступному для людського організму вигляді.

Взагалі, знайшлися умільці, які зважилися піддати цю саму морську зелень більш серйозній переробці, яка б сприяла засвоюваності корисних речовин. Після низькотемпературного опрацювання водоростей утворився гель, який фактично перевів морську капусту з досить специфічного продукту харчування на засіб профілактики та лікування цілої низки серйозних захворювань. За словами одеського підприємця Олександра Савченка, у даний час гель «Ламідан» проходить сертифікацію в Україні. Після чого його використовуватимуть і як самостійний продукт, і як один із компонентів у різноманітних продуктах харчування (приміром, кефір, ковбаса, прохолодні напої).

Ось так підприємницька жилка вдихнула нове життя в морську капусту. Здається навіть дивним, що це не було зроблено раніше. Адже рішення, по суті, лежало на поверхні. Може, справді не завжди слід гнатися за новим, а є сенс частіше придивлятися до того, що, якщо хочете, давно вкривається пилом на полиці?..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі