Фермери банкрутують і виявляють характер...

Поділитися
До гучних заяв фермерів з обіцянками пікетувати органи влади в регіонах і столиці всі вже звикли, але до їхніх погроз піти на крайнощі та відмовитися від землі громадськість просто не готова...

До гучних заяв фермерів з обіцянками пікетувати органи влади в регіонах і столиці всі вже звикли, але до їхніх погроз піти на крайнощі та відмовитися від землі громадськість просто не готова.

Головний фермер країни, народний депутат Іван Томич заявив, що фермери почали відмовлятися працювати на землі, тому що займатися продовольчим бізнесом стає невигідно. Основна причина, за словами депутата, — неефективна аграрна політика. Якщо спробувати відійти від політичної складової заяви, яка пролунала, то можна констатувати, що почасти депутат правий. Фермерські господарства завжди отримували свою частку уваги та ласки від виконавчої та законодавчої влади за залишковим принципом, хоча ніколи дуже не ремствували й не обурювалися з цього приводу. Проте поточний рік став переломним. Замість очікуваної прямої бюджетної підтримки, передбаченої Законом «Про фермерське господарство», фермери отримали непряму підтримку через пільгові кредити.

І навіть із цим вийшла накладка. «Фермери, які виробляють 10% валової продукції сільського господарства, отримують фінансову допомогу від уряду в обсязі меншому ніж 0,5%. Уперше за 13 років розвиток фермерських господарств і фінансова допомога держави майже повністю припинилися. Фермери банкрутують», — емоційно говорить Томич.

За інформацією Асоціації фермерів і приватних землекористувачів, уперше за час існування фермерського руху в нашій країні зафіксовано тенденцію до скорочення фермерських господарств. У січні—червні цього року кількість фермерських господарств зменшилася на п’ятсот. Фермер Томич вважає, що до кінця року кількість господарств може зменшитися ще на тисячу. Він не виключає, що реальна картина ще сумніша. Адже багато господарств ще не виключили з реєстру, тому статзвітність виглядає більш-менш стабільно. За даними Держкомстату, на 1 січня 2004 р. налічувалося понад 43 тисячі фермерських господарств.

Природно, що фермери зажадали від влади, зокрема від Кабінету міністрів, виконувати закони, створити економічне середовище, в якому всі учасники аграрного ринку працюватимуть у рівних умовах. Звичайно, й грошей теж попросили. АФЗУ пропонує виділити на підтримку фермерських господарств 195 млн. грн. за рахунок державного бюджету на 2005 р. Та, мабуть, не дуже сподіваються фермери отримати якусь реальну допомогу, оскільки чимало з них відмовляються займатися виробництвом зерна чи соняшнику, а просто кидають землю. Цікаво, кому судилося стати господарями цієї землі? Адже мораторій на орні землі от-от закінчиться. До речі, офіційна статистика свідчить: нині фермери обробляють 3,094 млн. га, у тому числі 2,89 млн. га орних земель. Насправді ж цих гектарів у фермерів ще більше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі