Європеїзація дозвільної системи. Добро на початок господарської діяльності українські бізнесмени можуть отримати за п’ять днів

Поділитися
П’ятого січня нинішнього року набрав сили Закон України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», який має, за задумом авторів, істотно поліпшити бізнес-середовище...

П’ятого січня нинішнього року набрав сили Закон України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», який має, за задумом авторів, істотно поліпшити бізнес-середовище. Документ пройшов тернистий шлях затвердження, і в процесі просування владними коридорами не лише допрацьовувався теоретично, але й випробовувався на практиці. Зокрема, поки в парламенті зважували всі «за» і «проти», на місцях експериментували, створивши понад 770 дозвільних офісів.

— Проте вони (регіональні дозвільні офіси. — Ред.) не охоплювали весь спектр видачі документів і швидше відігравали роль консультаційних, — зазначив заступник Держкомпідприємництва Сергій Іголкін. — Більш функціональними були ті, які відкрилися за технічною і методологічною допомогою проекту BIZPRO Агентства США з міжнародного розвитку. Ще до набуття законом чинності їхній досвід використовували для підготовки нормативних актів і корекції самого закону.

Нині в Україні створено 40 центрів з підвищеними функціональними можливостями. Той, що відкрився минулого тижня в Солом’янському районі столиці, де мешкає 300 тисяч населення і працює понад 45 тисяч суб’єктів господарської діяльності, порадував як місцеву владу, так і бізнесменів.

— З огляду на той факт, що підприємці дають значну кількість робочих місць і більш як на 40% наповнюють бюджет, ми зацікавлені в поліпшенні бізнес-середовища, — заявив на відкритті офісу глава райдержадміністрації Іван Сидоров. — Тому хочемо якнайшвидше спростити обтяжливу дозвільну систему, реорганізувавши роботу таким чином, щоб проходження всіх процедур здійснювалося в одному місці і навіть без участі самого заявника або ж з істотним обмеженням його контактів з держслужбовцями. Це не лише заощадить час, але й мінімізує, і навіть унеможливить прояв корупції і хабарництва.

Цьому посприяє спеціальне програмне забезпечення, розроблене BIZPRO і надане Солом’янському центру разом із сучасною офісною технікою і засобами зв’язку. Відвідавши такий офіс, бізнесмен зможе проконсультуватися, здати документи і, як це прийнято в економічно розвинених державах, одержати через п’ять днів дозвіл.

— Наш досвід створення в Україні єдиних дозвільних центрів свідчить, що термін видачі документів скорочується в три-чотири рази, а витрати коштів — удвічі, — сказав директор регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі і Молдові Ерл Гаст. — У десятки разів зменшилися випадки хабарництва і підвищилася інформованість підприємців. Це підтвердили результати незалежного дослідження роботи єдиних дозвільних офісів у Куп’янську і Чугуєві Харківської області.

Не випадково столична влада прагне найближчим часом відкрити такі офіси у всіх десяти районах столиці. За словами заступника глави міської держадміністрації Миколи Георгієвського, підготовчі роботи йдуть повним ходом. Проте є і чимало проблем. Адже норми, виписані в законі, на практиці вимагають шліфовки. Це стосується процедур, меж повноважень, матеріально-технічного і навіть кадрового забезпечення.

Розібратися у всіх цих питаннях і допомогти місцевій владі і бізнесу впровадити Закон «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» збирається парламентський комітет із питань промислової політики і підприємництва, запланувавши на початок березня круглий стіл з участю зацікавлених сторін.

— Україна першою з країн СНД упроваджує європейські стандарти входження в бізнес, — підкреслила помічник-консультант голови Ради підприємців при Кабінеті міністрів Ольга Апатенко. — Робимо це поетапно: спочатку запровадили принцип «єдиного вікна» у реєстраційну систему, нині в дозвільну намагаємося впровадити принцип організаційної єдності. Далі хочемо застосувати декларативний принцип входження в бізнес без дозволів і суттєво обмежити тотальний контроль (закон про упорядкування перевірок уже пройшов перше читання у Верховній Раді). Але, напевно, найголовніше, що слід зробити, це привести у відповідність дуже застарілу нормативно-технічну документацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі