Донька ексміністра оборони України схоже поставляла обладнання дилерам російського ВПК - StateWatch

Поділитися
Донька ексміністра оборони України схоже поставляла обладнання дилерам російського ВПК - StateWatch © Схеми
Як стверджують аналітики проєкта, торгівля начебто тривала як до війни, так і після її початку, але вже через естонські фірми з власниками - виходцями з Росії.

Українська компанія “Свеський насосний завод”, яка належить доньці ексміністра оборони часів Януковича – Альоні Лєбєдєвій, у 2020-2022 роках нібито поставила російському ВПК продукції на 1,9 млн доларів. Про це заявляють аналітики проєкту Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch, які посилаючись на інформацію митної бази.  

Схоже, аналітики проєкту Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch знайшли інформацію проте, що обладнання на суму 720 тис. доларів придбав однойменний торговий "Свесский насосный завод" у Брянській області. Відомо, що раніше ця брянська компанія постачала українські помпи підприємствам російського ВПК – Казанському і Тамбовському пороховим заводам.

Також, аналітики зазначають, що нібито: "Уже від початку великої війни завод Лєбєдєвої продавав обладнання естонській фірмі, власники якої є вихідцями з РФ, та гірничо-збагачувальному комбінату в Казахстані, що співпрацює з ПАТ “Русал” підсанкційного Олега Дерипаски".

Після втечі батька ексміністра Павла Лєбєдєва у Крим у 2014 році, Альона Лєбєдєва залишилася в Україні й керувала холдингом “Аурум Груп”, який складається із десятка підприємств у сфері вагонобудування, машинобудування, транспортних перевезень, промислового насособудування.

Нагадаємо, 12 травня РНБО внесла Альону Лебедєву в санкційний список і на 10 років заблокували всі її українські активи.

Також, СБУ повідомила Лебедєвій про підозру, а частину її компаній арештували за ведення бізнесу з РФ і постачання помп у Росію.

“Я ніколи не підтримувала країну агресора. З 2014 року, коли країна продовжувала розширювати експортні стосунки з Російською Федерацією, підприємства Аурум Груп, які через близькість кордонів мали історичні експортні стосунки з країною-агресором, повсякчас скорочували поставки продукції до Росії та шукати нові європейські ринки збуту”, – заявила Лєбєдєва у відповідь на санкції РНБО.

Сам Павло Лєбєдєв потрапив під санкції РНБО 12 жовтня 2022 року. І це також дає можливість конфіскувати його українські активи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі