Бродський: Ухвалено рішення щодо скорочення робіт що ліцензуються більш, ніж наполовину

Поділитися
На засіданні уряду було прийняте рішення щодо скорочення переліку видів робіт, які підлягають ліцензуванню більш ніж наполовину, заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський у статті для «Дзеркала тижня».

На засіданні уряду було прийняте рішення щодо скорочення переліку видів робіт, які підлягають ліцензуванню більш ніж наполовину, заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський у статті для «Дзеркала тижня».

«Нам нарешті вдалося зробити прорив. На нараді у прем’єр-міністра Миколи Азарова було прийнято рішення про скорочення переліку видів робіт, які підлягають ліцензуванню, більш як наполовину. Список ліцензій на види діяльності також зменшиться майже на третину», — повідомив Михайло Бродський.

При цьому він підкреслив, що подібна ідея не зустріла особливої підтримки серед українських міністрів, але прем'єр Микола Азаров продемонстрував рішучість братися за важливі для економіки рішення.

«Із присутніх міністрів — «за» був тільки Нестор Шуфрич. Але я побачив, що політичної волі у прем’єра достатньо, щоб ухвалювати важливі для розвитку підприємництва рішення», — повідомив глава Держкомпідприємництва.

За його інформацією, уряд і надалі розглядатиме можливості для спрощення ведення бізнесу в Україні.

«Через кілька тижнів планується така ж нарада щодо дозвільної системи та запровадження принципу «мовчазної згоди», — повідомив Бродський.

Він також конкретизував ініціативи Держкомпідприємництва стосовно дозвільної системи і принципу «мовчазної згоди».

«Якщо держслужбовець порушить дозвільне законодавство один раз — сплатить у вигляді штрафу п’ять окладів, порушить вдруге — на роки позбудеться права перебувати на держслужбі. Прогресивною є роль і проекту закону «Про мовчазну згоду»: якщо чиновник вчасно не розглянув якоїсь заявки бізнесу, то після завершення строку розгляду вона автоматично набуває чинності, а чиновнику загрожує покарання, передбачене законом», — повідомив Михайло Бродський.

При цьому він підкреслив, що зараз Україна є європейським лідером за кількістю контролюючих органів.

«Сьогодні в країні діють 85 контролюючих органів, що є найвищим показником в країнах колишнього Союзу і Східної Європи (табл. 5).

«Зараз в Україні підлягають ліцензуванню 78 видів господарської діяльності і 2250 видів робіт. Тільки у будівництві, починаючи з 2008 року, колишній уряд «благословив» ліцензування майже 700 видів робіт. Сьогодні потрібно отримувати ліцензію навіть на клеєння шпалер і фарбування стін!», — заявив Бродський.

Докладніше читайте в статті Михайла Бродського «Ти не зобов'язаний змінити світ, але ти не маєш права нічого не робити для цього» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі