Чиновник на умовах анонімності погодився прокоментувати, як він висловився, "землетрус на Близькому Сході".
За його словами, влада Ізраїлю сподіваються, що служби безпеки Єгипту зможуть придушити вуличні демонстрації, які загрожують режиму президента Хосні Мубарака.
Він пояснив, що авторитарні режими Єгипту та Йорданії - єдині серед сусідів Ізраїлю, хто уклав з ним мир. Водночас, за словами чиновника, хоча ці режими досить ефективні і з ними порівняно легко мати справу, однак сусіди з демократичними режимами теж хороші, адже демократії, як правило, не зачинають воєн.
"Однак я не впевнений, що зараз для арабського світу настав час для демократизації", - сказав міністр.
Як підтвердження для своїх слів посадовець навів у приклад сектор Газа, де в ході демократичних виборів до влади прийшов ХАМАС - радикальні ісламісти.
За словами міністра, демократизація арабських держав хороша, коли вона буде поступовою. Повинні пройти реформи системи освіти, які зменшать рівень радикалізації суспільства. На думку чиновника, перехід від авторитаризму до демократії в арабському світі повинен зайняти близько покоління.
Антиурядові виступи в Єгипті тривають вже чотири дні. Сутички з поліцією вже спричинили до загибелі восьми людей. Затримано були понад 800 осіб.
Влада відключила в країні інтернет, через який демонстранти планували свої дії. Але незважаючи на це, маніфестантам вдалося відбити у поліції як мінімум два міста - Суец і Олександрію. За словами очевидців, у цих містах не видно поліцейських, а їх жителі "святкують свою перемогу".
У Єгипті введено нічну комендантську годину по всій території країни: у кількох містах на вулиці вийшли десятки тисяч людей, незадоволених політикою влади.
Раніше комендантську годину з 18:00 до 7:00 було оголошений в Каїрі. Однак єгипетські громадяни її проігнорували.
Як повідомлялося, в Каїрі натовп протестуючих громадян намагався взяти штурмом будівлю міністерства закордонних справ і телецентр.
Раніше сьогодні підрозділи єгипетської армії були введені в центр Каїру. Демонстранти з радістю зустріли солдатів, вбачаючи в них захист від поліцейських, які весь день намагаються розігнати виступу. Раніше саме це відбулося в Тунісі, де військові стали на бік учасників демонстрацій, що домоглися в результаті зміни авторитарного режиму.
За матеріалами: Time