ВАКС арештував активи голови Хмельницької МСЕК

Поділитися
ВАКС арештував активи голови Хмельницької МСЕК © Державне бюро розслідувань
Жінка теж знаходиться під арештом.

Вищий антикорупційний суд арештував частину активів голови Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи, яку затримали за підозрою у незаконному збагаченні.

Як зазначає "Суспільне. Хмельницький", згідно з ухвалою суду, арештована вилучена під час обшуку готівка, договори купівлі-продажу землі, прикраси, банківські рахунки та гаджети.

Мова йде, зокрема, про  3,17 мільйона доларів, 140 тисяч євро і 1,27 мільйона гривень, які вилучили у жінки вдома. Також арешт накладено на 93 тисячі доларів і 2 тисячі євро, які знайшли під час обшуку у робочому кабінеті Крупи.

Також судом арешт накладено на документи щодо проєктування будівництва п’яти будинків, ноутбук, п’ять флеш-накопичувачів, телефон IPhone10, дві коробки із золотими виробами з жовтого металу з білим камінням, а також довідки про виплату дивідендів.

В тому числі під арешт потрапили договори купівлі-продажу земельних ділянок Тетяни Крупи та технічна документація на земельні ділянки її чоловіка, а ще брендові прикраси, медична документацію та банківські рахунки.

Голову МСЕК у Хмельницькій області затримали 4 жовтня, а наступного дня після обшуків вдома та за місцем роботи їй оголосили підозру у незаконному збагаченні.

За даними слідства, жінка налагодила схему підробки документів для чоловіків, які хотіли уникнути військової служби. Під час обшуку у неї в кабінеті слідчі виявили 100 тис доларів США, медичні документи з ознаками підроблення, а також списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами. А вже вдома у посадовиці вилучили 5 млн 244 тис доларів США, 300 тис євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти.

Згодом журналіст Юрій Бутусов повідомив, що голова медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області Тетяна Крупа оформила інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, в тому числі для обласного прокурора Олексія Олійника. 

Врешті, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Згодом президент України Володимир Зеленський видав указ, в якому сказано, що цей процес розпочнеться 31 грудня. До тих пір робочі групи повинні перевірити попередні рішення МСЕК про встановлення інвалідності, всі необґрунтовані висновки потрібно буде переглянути.
 
Повноваження МСЕК на разі покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі.

Скандал із МСЕК і недобросовісними прокурорами, які висмоктали з бюджету не один мільярд гривень, причому часто під фейкову інвалідність, набув розголосу. Що далі? Про це пише у матеріалі «МСЕК і прокурори з «інвалідністю»: як усе виправити?» Інна Совсун.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі