В НАБУ розповіли про схеми заволодіння понад 13,8 млрд грн ПАТ «Укрнафта»

Поділитися
В НАБУ розповіли про схеми заволодіння понад 13,8 млрд грн ПАТ «Укрнафта»
 НАБУ і САП завершили розслідування справи.

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою  вісьмох осіб у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на суму понад 13,8 млрд грн, йдеться у повідомленні Агентства.

За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року низка ТОВ були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму понад 10,7 млрд грн.

Водночас, згідно з постановою Кабінету Міністрів, постачання нафти має здійснюватись лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 70 договорів купівлі нафтопродуктів з іншою ТОВ із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 3,06 млрд грн.

Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями групи «Приват».

Національне бюро через суд домоглося анулювання 60 угод на майже 3 млрд грн, укладених між ПАТ «Укрнафта» і однією з компаній-постачальниць нафтопродуктів — ТОВ «Котлас». Крім того, завдяки розслідуванням НАБУ понад 3,5 млрд грн вже відшкодовано «Укрнафті».

Проєкти повідомлень про підозру стосовно  вісьмох підозрюваних у оборудках осіб були складені восени 2019 року та підписані лише після призначення новообраного керівника САП.

Підозрюваними, зокрема, є колишній голова правління ПАТ «Укрнафта», колишня заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки компаніх, колишня керівниця відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів  та п’ятеро колишніх керівників  комерційних підприємств. 

У падінні своєї нафтової імперії Ігор Коломойський може звинувачувати лише себе. Все могло бути абсолютно інакше і з фінансового, і з репутаційного поглядів. На жаль, війна змінила не всіх…
Сергій Куюн розказує, «Як зникає нафтовий бізнес групи «Приват».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі