Українські спецекспортери зброї уклали мільярдні контракти, але не виконали їх – ЗМІ

Поділитися
Українські спецекспортери зброї уклали мільярдні контракти, але не виконали їх – ЗМІ © Defense Express
Більшість контрактів були повністю оплачені, а гроші виведені за межі України.  

Українські державні компанії "Спецтехноекспорт", "Укрспецекспорт", "Прогрес" і "Агенція оборонних закупівель" на початку повномасштабного російського вторгнення уклали контракти на поставки Україні зброї на мільярди гривень, однак не виконали їх, хоча закупки були здійснені з повною передоплатою, пише «Українська правда» у своєму розслідуванні.

Видання зазначає, що навесні-влітку 2022-го Міноборони через уповноважені на міжнародні закупки зброї компанії уклало договори та зробило стовідсоткові передоплати. Але компанії не виконали замовлення, а за  частиною контрактів отримані гроші вивели за кордон, перерахувавши іноземним фірмам.

«На початку 2023 року Міністерство оборони почало подавати судові позови проти державних постачальників. Станом на 23 травня вдалось відшукати в судовому реєстрі щонайменше 30 таких позовів», - пише видання та зазначає, що загальна сума позовів за простроченими контрактами, які віднайшли в реєстрі – 8,9 мільярда гривень.

У вказану суму входять не лише отримані постачальниками передоплати, але й штрафи й пені за прострочене виконання контрактів. Однак видання заявляє, що це лише частина протермінованих невиконаних угод.

На разі суд виніс рішення лише у двох справах, зобов’язавши повернути гроші державі - 293,4 мільйона гривень «Укрспецекспортом» та 121,97 мільйона «Спецтехноекспортом».

Також суд закрив кілька справ на підставі того, що спочатку судові позови Міноборони повернули через помилки в оформленні, а до часу їх повернення в суд контрактери встигали повернути кошти. Таких випадків було принаймні чотири, і найбільша повернута сума складала 1,7 мільйона гривень.

У січні  ZN.UA опублікувало угоду Міноборони на послуги організації харчування військових на 13 мільярдів гривень, підписану з фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально була створена фірма-"прокладка". Ціни в угоді вдвічі перевищують нинішні роздрібні в магазинах. Як "Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя", з усіма подробицями розповів Юрій Ніколов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі