Україна піднялась на 12 сходинок в Індексі сприйняття корупції

Поділитися
Україна піднялась на 12 сходинок в Індексі сприйняття корупції © Transparency International Україна
Держава набрала три бали, але це дозволило зробити стрибок вверх.

В Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI) за 2023 рік Україна отримала 36 можливих балів із 100 та посідає 104 місце поміж 180 країн. За рік держава продемонструвала зростання на 3 бали, що є одним із найкращих результатів за минулий рік у світі. Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за увесь час, повідомляє Transparency International Ukraine.

Так само 36 балів за результатами цьогорічного дослідження мають Алжир, Бразилія та Сербія. На один бал Україну в цьогорічному дослідженні випереджають Албанія, Аргентина, Білорусь, Гамбія, Ефіопія та Замбія — всі вони мають по 37 балів. А на бал менше, ніж Україна, мають Боснія і Герцеговина, Домініканська Республіка, Єгипет, Непал, Панама, Сьєрра-Леоне та Таїланд.

За останні 10 років, з часів Революції Гідності і початком великого реформування, Україна загалом додала 11 балів у дослідженні, а зростання фіксувалось навіть під час повномасштабної війни.

«Такий результат говорить про три факти. Перший — Україна продемонструвала непоганий результат цьогоріч і прогресивну динаміку за 10 років. Зараз ми вже доросли до показників країн-кандидаток в ЄС. Факт другий — ми розбудували антикорупційну екосистему з нуля і вже маємо реальні вироки за топкорупцію, але нам все ще треба дуже багато працювати, щоб наздогнати показники країн ЄС. І наостанок, якщо випадки тиску на журналістів та представників громадськості й надалі продовжуватимуться, якщо влада втручатиметься у різні сфери держуправління, а корупційні скандали, пов’язані з обороною, не стихатимуть, ми можемо дуже швидко втратити наші досягнення», - прокоментував результат Виконавчий директор TI Ukraine Андрій Боровик.

Що стосується інших кандидатів у члени ЄС, то за останній рік Грузія втратила 3 бали (53 бали, 49 місце), Чорногорія додала 1 бал (46 балів, 63 місце), Молдова додала 3 бали (42 бали, 76 місце), Північна Македонія додала 2 бали (42 бали, 76 місце), Албанія додала 1 бал (37 балів, 98 місце), показники Сербії за рік не змінилися (36 балів, 104 місце), Боснія і Герцеговина додала 1 бал (35 балів, 108 місце). Найменше з усіх країн-кандидаток цьогоріч набрала Туреччина – мінус 2 бали (34 бали, 115 місце).

Серед держав-сусідів Україна випереджає Росію, яка у 2023 році втратила 2 бали і з 26 балами посідає 141 місце у списку. Також продовжують знижуватися бали Білорусі. Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), а Польща втратила ще 1 бал, хоча і залишилася однією з лідерок за показниками СРІ серед близьких до нас країн — із 54 балами вона посідає 47 місце. Словаччина  за рік додала 1 пункт та теж набрала 54 бали. А Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, що дозволило їм розділити 76 місце із 42 балами.

Світовими лідерами Індексу сприйняття корупції 2023 залишаються Данія із 90 балами, Фінляндія, яка набрала 87 балів, Нова Зеландія із 85 балами та Норвегія з 84 балами.

Аутсайдери в цьогорічному дослідженні теж залишилися незмінними. Сомалі втратило 1 пункт і з 11 балами посідає останнє 180 місце. А до Південного Судану та Сирії, які набрали по 13 балів та посідають 177 сходинку, цьогоріч додалася Венесуела з такими ж показниками.

Як зазначили в Transparency International Ukraine, підйому України сприяли такі фактори як:

На 2024 рік Transparency International Ukraine пропонує:

  • підвищити ефективність боротьби з топкорупцією;
  • ефективно використовувати на потреби держави активи корупціонерів та поплічників РФ;
  • розпочати реформу Рахункової палати та Державної аудиторської служби України.

Нагадаємо, що за підсумками 2022 року Україна отримала 33 бали зі 100 можливих в Індексі сприйняття корупції та посідала 116 місце зі 180 країн у СРІ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі