Двом особам, що проходять як обвинувачені у справі про придбання за заниженою ціною будівель Нацкінематеки, а саме - бенефіціарному власнику низки товариств (який є одним з організатором злочину) та колишньому першому заступнику директора ДП «Національна кінематека України» суд призначив покарання - п'ять і чотири роки позбавлення волі відповідно, з іспитовим строком три роки, повідомила Спеціальна антикорупційна прокуратура.
Крім того, ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та цими двома особами. Відповідно до угоди кошти обвинувачених у сумі 40,260 млн грн будуть перераховані у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації - «Армія дронів». Також особи зобов'язуються надати викривальні покази стосовно усіх причетних до цього злочину осіб.
За вироком суду бенефіціарного власника низки товариств та колишнього першого заступника директора ДП «Національна кінематека України» визнано винуватими у придбанні за заниженою ціною нерухомості держпідприємства, а саме - 14 будівель та споруд на околиці Києва, ринкова вартість яких становить майже 42 млн грн.
Одного з організаторів злочину визнано винуватим у вчиненні злочинів та призначено покарання у виді п'ять років позбавлення волі з іспитовим строком три роки. Колишньому першому заступнику директора держпідприємства призначено покарання чотири років позбавлення волі з іспитовим строком три роки. Крім того особи позбавленні права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій строком на три роки і мають сплатити по 17 тис. грн штрафу кожний.
Нагадаємо, 1 лютого 2023 року правоохоронці повідомили сімом особам про підозру в заволодінні нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України», а саме 14 будівлями та спорудами на околиці Києва, орієнтовна вартість яких становить майже 42 млн грн.
Серед підозрюваних:
- - заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.);
- - начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.);
- - перший заступник генерального директора ДП «НКУ» (2016-2019 рр.);
- - арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП «НКУ» (2019-2020 рр.);
- - два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ;
- - керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП «НКУ».
Досудове розслідування щодо інших 5 осіб, серед яких і ще один організатор злочину, заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.) та начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.), триває. Завдяки САП і НАБУ указане майно повернуто у власність держпідприємства «Національна кінематека України».
У САП не називають прізвищ, але з відкритих джерел відомо, що троє з обвинувачених у цій справі це колишня заступниця міністра культури Тамара Мазур, яка підписала план санації ДП «НКУ», директор ТОВ «Вест Прайт» (тоді цю компанію очолював Олександр Радько) і арбітражний керуючий санацією Руслан Бандуристий.