Служба безпеки України затримала колишнього радника голови наглядової ради "Сенс Банку", бізнесмена Василя Веселого, який фігурує у “плівках Міндіча”. Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на джерела.
Водночас народний депутат Ярослав Железняк повідомив з посиланням на джерела, що мова йде про обшуки, а не затримання.
Нагадаємо, в оприлюднених фрагментах “плівок Міндіча” бізнесмен Василь Веселий обговорює з фігурантом "Міндічгейту" Олександром Цукерманом чергову схему, яку вони хочуть провернути з найбільшим хімічним заводом країни «Карпатнафтохім», який до 2022 року був під російською групою «Лукойл».
Після широкомасштабного вторгнення підприємство зупинило виробництво. У жовтні 2022 року актив було арештовано, управління заводом передали АРМА.
У червні 2024 року на підприємстві з'явився новий співвласник — бізнесмен із Дрогобича Андрій Веселий, який придбав 33% менш ніж за $1 млн. Як стверджує народний депутат Олексій Гончаренко, він є родичем Василя Веселого.
Також на записах від 9 травня 2025 року Цукерман та тоді ще радник голови наглядової ради державного «Сенс Банку» Веселий обговорювали призначення «своїх» людей до нового складу ради. Веселий говорить, що мають бути призначені «Новак, Шугаєв, Єва, Щуров, Гладищенко і Містюк». 18 червня Кабінет міністрів призначив перелічених людей у наглядову раду «Сенс Банку». Співрозмовники УП називали Веселого «наглядачем» від офісу президента.
На скандал із «плівками Міндіча» відреагував НБУ: перевірки у "Сенс Банку" тривають. Водночас з’ясувалося, що фігурант записів Василь Веселий неодноразово відвідував Нацбанк. Про це йдеться у статті редакторки економіки ZN.UA Юлії Самаєвої «Ми намагаємося пройти по лезу»: Андрій Пишний про «плівки Міндіча», межі повноважень регулятора, інфляційні шоки, стрес-тестування банків та їхню роль у відновленні».
