Президент Зеленський переплутав відповідальність комітетів Ради за скасування «поправок Лозового»

Коментар ZN
Поділитися
Президент Зеленський переплутав відповідальність комітетів Ради за скасування «поправок Лозового» © https://www.president.gov.ua/
1000 справ проти корупціонерів знаходяться під загрозою закриття

Президент України Володимир Зеленський на підсумковій пресконференції 19 грудня, відповідаючи на запитання ZN.UA, переплутав відповідальність комітетів Верховної Ради щодо скасування так званих «поправок Лозового» до КПК, які дають можливості корупціонерам уникати кримінальної відповідальності. 

Редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова запитала президента наступне:

«На черзі на закриття Вищим антикорупційним судом 1000 справ, які розслідує НАБУ і САП. Усі знали про проблему «поправок Лозового», але ані парламентський комітет на чолі з Сергієм Іонушасом, ані профільні заступники глави Офісу президента [Олег] Татаров та [Андрій] Смирнов, нічого не зробили для того, щоб мотивувати парламентську більшість й дати Вищому антикорупційному суду інструменти для винесення справедливих рішень, а не закриття справ топкорупціонерів автоматично через те, що в Україні діє неякісний КПК на користь корупціонерів».

«Іонушас не є ніяким головою профільного комітету. Антикорупційною політикою займається [Анастасія] Радіна» (голова Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики – ред.), – почав свою відповідь Зеленський. 

Коментар ZN.UA
Нагадаємо, що законопроєкти, які мали скасувати «поправки Лозового», були заблоковані саме у Комітеті з питань правоохоронної діяльності, який очолює Сергій Іонушас. Саме у його зоні відповідальності зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України. «Поправки Лозового» у КПК не були скасовані, через що, за словами глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка, 1000 справ знаходиться під загрозою закриття.  

«Офіс президента не займається антикорупційними органами. Жоден з тих [названих у запитанні] людей, замів, не займаються антикорупційною політикою. Офіс президента не є суб’єктом законодавчих ініціатив, а лише Президент України. Тому, коли Офіс президента не зробив той чи інший закон, я здивований. Весь лист антикорупційних законів  виважений, підтверджений Міжнародним валютним Фондом, Європейським Союзом, Великою Сімкою. Цей лист був наданий президенту України, відповідному профільному комітету і голові нашого уряду. Всі відповідні закони на цей час, які ми повинні були проголосувати, було проголосовано. Ця тема вичерпана», – заявив Зеленський. 

Вже незабаром в Україні можуть закрити десятки резонансних корупційних справ, фігурантами в яких значаться щонайменше 120 осіб. Зокрема, ВАКС уже закрив усі провадження у справі НАБУ щодо Ігоря Коломойського, пославшись на «поправки Лозового». Детально про цю загрозу голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін писав у статті «Коломойський, Татаров, Альперін. Парламент тягне з «поправками Лозового», рятуючи топ-корупціонерів від покарання». 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі