Керівники департаменту КМДА вкрали 60 мільйонів на допомозі тяжкохворим – СБУ

Поділитися
Керівники департаменту КМДА вкрали 60 мільйонів на допомозі тяжкохворим – СБУ © СБУ
Натомість фігуранти придбали нерухомість і навіть Porsche Cayenne, який оформили як соціальний транспорт.

Служба безпеки України заявила про розкриття схеми розкрадання майже 60 мільйонів гривень з бюджету Києва, які були виділені на паліативну допомогу тяжкохворим.

За даними слідства, у «схемі» були задіяні чотири людини, дві з яких - заступниці керівника Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, а також колишній топчиновник Київської міської державної адміністрації, а зараз керівник однієї із столичних психлікарень та компанії медико-соціального профілю. Четвертим учасником «схеми» названо комерційного директора компанії, яка виграла тендер КМДА, і належить третьому співучаснику.

Для привласнення коштів посадовці КМДА уклали договір з компанією спільника на загальну суму 149 млн грн. За ці гроші підрядники мали здійснювати щоденний паліативний догляд за тяжкохворими киянами, зокрема щодо безкоштовного медобслуговування, придбання ліків та продуктів харчування.

Натомість майже третину коштів фігуранти витратили на придбання авто преміум-класу та елітної нерухомості, які «на папері» використовували для потреб пацієнтів.

Серед них автомобіль Porsche Cayenne, придбаний компанією, яким учасники схеми користувались особисто, хоча формально він значився як автомобіль для перевезення тяжкохворих.

Також власник підрядної компанії безпідставно оформив собі 2 групу інвалідності та отримав «бронь» від мобілізації, можливість виїзду за межі України та регулярні пенсійні виплати з держбюджету. Днями він з допомогою цих документів намагався виїхати із України  у напрямку Євросоюзу, однак був затриманий представниками Служби безпеки України.

СБУ

Наразі всім чотирьом організаторам «схеми» повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою);
  • ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки);
  • чч. 2, 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Нагадаємо, нещодавно в Києві викрили масштабну корупційну схему із привласнення комунальної землі міста, до якої були залучені низка чиновників КМДА. Детальніше про махінації із землею читайте у статті Інни Ведернікової «Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?», а також у статті Георгія Могильного «Будинки-привиди й «туалетні схеми» в законі. Чому постріли НАБУ та САП можуть бути холостими».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі