Юлії Тимошенко відмовили у передачі справи про корупцію до іншого суду

Поділитися
Юлії Тимошенко відмовили у передачі справи про корупцію до іншого суду © Getty Images
Депутатка хотіла, щоб її справу розглядав Київський апеляційний суд.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила захисникам народної депутатки Юлії Тимошенко, яку підозрюють у корупції, у клопотанні про зміну підсудності кримінального провадження.

Як повідомила ГО Transparency International Ukraine, колегія суддів постановила, що справа підсудна Вищому антикорупційному суду, а жодного конфлікту інтересів немає.

Раніше захист Тимошенко клопотав, щоб справу передали до Київського апеляційного суду, оскільки її заступник по парламентській фракції Сергій Власенко очолює Тимчасову слідчу комісію ВРУ, яка  розслідує роботу правоохоронних органів і судів, у тому числі ВАКС. За словами адвокатів, через це саме цей суд начебто не може неупереджено розглядати справу. Водночас антикорупційні активісти припустили, що клопотання подали для того, аби затягнути розгляд справи по суті.

Нагадаємо, 14 січня 2026 року НАБУ і САП повідомили про підозру Юлії Тимошенко, яку викрили на пропозиції по 10 тисяч доларів хабаря щомісяця депутатам інших фракцій за «потрібне» голосування щодо конкретних законопроєктів. За даними ZN.UA, вона пропонувала гроші «слугам народу». Санкція інкримінованої їй статті передбачає до 10 років позбавлення волі. 

Сама ж Тимошенко назвала слідчі дії антикорупційних органів зачисткою політичних конкурентів і заперечує всі обвинувачення.

Як писала Інна Ведернікова у статті «Гроші за голос. Що відбувається в справах НАБУ проти Кісєля й Тимошенко», ключовим доказом у справі Тимошенко є аудіозаписи розмов, датовані січнем 2026 року. На них жіночий голос, схожий на голос Юлії Тимошенко, обговорює з чоловічим співрозмовником питання регулярних виплат депутатам. Результати державної експертизи цих записів можуть не задовольнити захист Тимошенко, яка стверджує про фальсифікацію записів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі