Фігуранти справи Укртелефільму отримали вироки

Поділитися
Фігуранти справи Укртелефільму отримали вироки © atn.ua
Ще п'ятеро очікують на вердикт суду.

Вищий антикорупційний суд  ухвалив вироки фігурантам справи Укртелефільму, повідомляє Центр протидії корупції.

Колишній директор державного підприємства  Укртелефільм Віктор Підлісний отримав п’ять років позбавлення волі за ч.2 ст.364 КК України (зловживання, що спричинили тяжкі наслідки) без конфіскації майна, оскільки санкція статті цього не передбачала.

Інший фігурант — Василь Заверховський —  отримав п’ять років ув’язнення за пособництво у зловживанні та вісім років — за легалізацію майна. За сукупністю злочинів йому призначили вісім років позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Обом фігурантам заборонили обіймати певні посади на три роки після відбуття покарання та присудили штраф у 17 тисяч грн. Їх також визнали винуватими у використанні завідомо підробленого документа, але звільнили від покарання через закінчення термінів давності.

На час апеляції суд відпустив Заверховського та Підлісного під особисте зобов’язання, зокрема обов’язок носити браслет і не залишати Київ.

Ще одна фігурантка справи Олександра Гудзь торік пішла на угоду із САП і отримала п’ять років умовно та 8 500 гривень штрафу.

Суд взяв до уваги її щире каяття, активне сприяння слідству і те, що злочини вона вчинила через матеріальну залежність. Пом'якшуючими обставинами стали також її молодий вік, вчинення злочинів вперше та відшкодування 270 тисяч грн.

Наразі на розгляді у ВАКС перебуває справа щодо пʼяти інших фігурантів, серед яких і ймовірний організатор схеми Ярослав Кургун. В січні 2021 року його затримали в Італії, проте процес екстрадиції загальмував через початок повномасштабної війни.

Апеляційний суд Флоренції відмовив у екстрадиції, при цьому констатувавши обґрунтованість підозри.

Тому стосовно Кургуна здійснюється заочний розгляд, він залишається у міжнародному розшуку і про його екстрадицію можна буде звернутися повторно.

За версією обвинувачення, Підлісний у змові із Заверховським, Кургуном та низкою інших осіб відчужив на користь приватної компанії «Лодокс» майнові права на 62 об'єкти нерухомого майна в Києві, зокрема квартири, нежитлові приміщення і паркомісця, лише за 14,5 млн грн в той час, як ринкова вартість нерухомості складала більше 82 млн грн. Внаслідок реалізації схеми Укртелефільму було завдано збитків на 67,73 млн грн.

Договір купівлі-продажу майнових прав завдяки НАБУ та САП визнали недійсним, наразі триває процедура перереєстрації об’єктів нерухомості на користь Укртелефільму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі