Депутат Мамка намагається “злити” справу “Роттердам+” - ЦПК

Поділитися
Депутат Мамка намагається “злити” справу “Роттердам+” - ЦПК © Василь Артюшенко, ZN.UA
Представник колишньої ОПЗЖ знову запропонував правки до Кримінального кодексу, які передбачають виправдання у деяких складних справах. 

Народний депутат, обраний як представник забороненої нині ОПЗЖ, Григорій Мамка вирішив використати законопроєкт №9314-д, мета якого вирішити проблеми зі строками досудового розслідування у злочинах проти миру і безпеки людства, для просування правок, які врятують корупціонерів від відповідальності, та не мають відношення до розслідування воєнних злочинів. 

Як зазначила заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан, депутат подав до закону правки № 1, 7, 8 та 9, де пропонує змінити правила обрахунку строків слідства таким чином, що в результаті будуть збігати строки у справі “Роттердам+”. 

“Тобто, у разі голосування законопроєкту з цими правками строки в одному з епізодів справи, який вже в суді, можуть бути оцінені як такі, що збігли. Це може мати наслідком уникнення відповідальності фігурантами справи – посадовцями НКРЕКП та представники групи компаній ДТЕК за схему”, – вказує вона. 

Правоохоронний комітет Верховної Ради відхилив ці правки, однак депутати все ще можуть підтримати їх під час голосування у залі. 

Це не перший випадок, коли депутат Мамка намагається допомогти певним особам уникнути відповідальності. Так, минулого місяця він намагався внести зміни до Кримінального кодексу, які зашкодили б справам посадовців Укрнафти, екскерівника ДФС Романа Насірова та багатьом іншим справам.

Нагадаємо, у справі “Роттердам+” через численні зловживання, штучні затягування і закриття з боку прокурорів слідство завершили в останній день строку. Тобто зміни правил обрахунку строків, які можуть відняти від строку хоча б день, фактично можуть означати злив цієї справи в цілому.

Кого із підозрюваних топ-корупціонерів ВАКС засудив, а кого — ні? Хто і в яких справах отримає вироки найближчим часом, а хто має шанс уникнути відповідальності? Як і ким затягуються слухання, щоб вийшли терміни давності? До чого тут офіс президента та як влада, блокуючи парламент, позбавляє ВАКС необхідних інструментів справедливого правосуддя? Свої відповіді на ці запитання у матеріалі "Найгучніші справи ВАКС: апдейт судових процесів за кейсами Насірова, Труханова, "Роттердам+", ОАСК" надають аналітики Центру протидії корупції Вадим Валько, Роман Вербовський, Роман Колюхов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі