UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці в Європі: хто одержує захист і скільки з них працюючих

Українці збільшили робочу силу єврозони на 0,5%, і цей показник може зростати.

За даними ООН на 21 лютого 2023 року, по всій Європі зареєстровано понад 8 млн. біженців. 40% із них уже почали працювати в країнах ЄС, згідно з дослідженнями Європейського центрального банку (ЄЦБ).

В яких країнах ЄС українців найбільше

Все за тими ж даними ООН, понад 4,8 млн. українських біженців зареєструвалися за схемами тимчасового захисту в Європі, у тому числі понад 2,1 млн. – у країнах єврозони.

У Польщі зареєстровано понад 1,5 млн біженців з України, у Чехії - 0,5 млн. Частка українських біженців по відношенню до населення країн ЄС зараз розподілилася так:

Найменша частина біженців – у південних країнах Європи.

Читайте також: Українці в Польщі: які зміни їх чекають з 1 березня

Який відсоток біженців з України працюють у країнах, що приймають

Згідно з опитуванням ООН, станом на лютий 2023 року близько 40% українських біженців працювали за наймом або були працевлаштовані. Стільки ж і в Україні, до речі.

В Естонії працюють близько 55% українських біженців, у Литві приблизно 50%. Сфера роботи переважно обробна промисловість, будівництво, торгівля, готельна сфера та громадське харчування, а також сфера адміністративних послуг.

В Ірландії близько 20,7% людей працездатного віку працювали, оскільки проблемою є незнання англійської мови.

Читайте також: Біженці з України зменшили навантаження на німецький ринок праці

Хто отримує захист у країнах ЄС

Якщо говорити про демографічний розподіл усіх біженців з України, то отримаємо наступну статистику:

У деяких країнах завершуються гуманітарні програми для українців, і біженці першої хвилі змушені тимчасово перетворитися на емігрантів: самостійно шукати житло та оплачувати його, шукати роботу, влаштовувати дітей у садки, школи. Чи повернуться вони в Україну після закінчення війни, читайте про це у статті Оксани Панкової «Залишитися чи повернутися».