UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розмінування українських територій: Як світ допомагає Україні

Богдан Драп'ятий розповів, хто є лідером у допомозі в розмінуванні територій.

В Україні внаслідок російської агресії забруднено вибухонебезпечними предметами близько третини території. Заступник глави МВС  Богдан Драп’ятий у статті «Розмінування. Наскільки масштабна проблема і як її вирішувати?» розповів про міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Цивілізований світ проходить тест на зрілість саме зараз і ключовим індикатором є ставлення до війни Росії проти України. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за багатогранну матеріально-технічну допомогу і методичну підтримку. Лідерами в питанні підтримки України в частині здійснення гуманітарного розмінування виступають уряди США, Великої Британії, Японії, Канади, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Данії, Нідерландів, Хорватії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Азербайджану, Європейський Союз та інші країни», – пише автор.

Читайте також: Драп’ятий про заміновані території: «Головне – робота над обізнаністю громадян»

За словами Драп’ятого, найбільш ефективна співпраця та реальна міжнародна допомога надходить від: 

«Наразі майже 40 країн та організацій-партнерів погодили виділення близько 250 млн дол., зокрема на спецтехніку для гуманітарного розмінування. У нас є сформований запит на потреби для ДСНС, Нацполіції та Нацгвардії в частині здійснення розмінування», – зазначив Драп’яний. 

МВС буде доводити його через різні канали зв’язку міжнародним партнерам. Але найперше, що потрібно для розмінування українських територій і відновлення світової безпеки, — повна деокупація всіх територій України у кордонах 1991 року. Все інше є похідним, але не менш важливим для подальшого життя і розвитку.

Читайте також: Не варто виносити вердикт, що на розмінування Україні потрібно щонайменше 100 років – Драп'ятий

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого минулого року, від мін загинула 251 людина, ще 529 – дістали поранення різної тяжкості. При цьому  потенційно вибухонебезпечними предметами забруднено близько 174 тис. кв. км., у тому числі 14 тис. кв. км акваторій річок, водойм і водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів. Тобто вибуховими предметами забруднено 30% території України.