UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід був надто несерйозним у своїй підтримці України — The Times

Коментар Фараджа має певний сенс.

Нещодавно Найджел Фарадж, лідер популістської партії Reform UK висловився про те, що "може не залишитися молодих людей", щоб допомогти Україні відвоювати територію, захоплену Росією. Емма Дункан, колумністка газети The Times зазначає, що вона згодна з коментарем Фараджа, адже допомога Заходу була надто повільною та недостатньою, що призвело до загибелі багатьох чоловіків в Україні.

"Так само, як Захід вдається до санкцій [проти Росії], він діє і на полі бою. Щоб не провокувати Путіна, він озброїв Україну неохоче і з примусу", — вважає Дункан.

Америка, яка є джерелом основної частини сучасного озброєння України, надала достатньо, щоб запобігти поразці, але не достатньо, щоб забезпечити перемогу. Коли ситуація змінювалася на користь Росії, вона надавала ще більше зброї.

Читайте також: Джонсон заявив, що Фарадж повторює путінську пропаганду про НАТО та Україну

Але, як сказав Володимир Зеленський в нещодавньому інтерв'ю, Захід "хоче, щоб Україна виграла війну так, щоб Росія не програла". Але якщо ви ведете війну проти супротивника, якого не хочете сильно поранити, ви неминуче зазнаєте поразки, додає Дункан.

"Зіткнувшись з перспективою, що Україна може програти, Америка знову підняла ставки. У квітні Конгрес схвалив величезний пакет військової допомоги, і відтоді обмеження на використання Україною зброї були послаблені", — пише колумністка.

Тепер Америка дозволила Україні використовувати зброю по деяких цілях на відстані до 100 км на території Росії. Якби на початку війни Україна отримала зброю, обіцяну на цих умовах, вона могла б перемогти.

Читайте також: Путін завжди був налаштований агресивно, незалежно від дій НАТО та ЄС — Politico

"Мирні" переговори, до яких закликають такі люди, як Фарадж, призведуть до фактичної перемоги Росії. А Україна заплатить високу ціну за невизначеність Заходу, підсумовує Дункан.

Раніше ми повідомляли, що на вторгнення Путіна спровокувала незалежність України, а не Захід. Путін не був спровокований на вторгнення розширенням НАТО, яке, на його думку, не становить жодної видимої загрози національній безпеці Росії. Його спровокувало неухильне зміцнення української державності до 2022 року і перспектива стати першим російським правителем, який втратить контроль над Україною за останні 300 років.