UA / RU
Підтримати ZN.ua

WSJ: У Байдена ще є можливість уникнути провалу в питанні допомоги Україні

Видання пише, що демократи займаються самообманом, якщо думають, що зможуть звинуваченнями й тиском змусити республіканців підтримати пакет допомоги Києву.

У середу Сенат проголосував за блокування розгляду законопроекту про допомогу Україні, Ізраїлю та союзникам США в Тихоокеанському регіоні на суму 110,5 мільярдів доларів. Але цю подію варто розглядати як політичний театр. Можливо, президент Джо Байден тепер серйозно поставиться до досягнення о двопартійного компромісу. Зрештою, в 2020 році він говорив, що йому це добре вдається.

«Лідер демократів Чак Шумер знав, що голосування в Сенаті провалиться, бо республіканці заявили, що будуть його блокувати. Усі 49 з них так і зробили. Але Шумер все одно провів голосування, щоб заспокоїти ліве крило демократів і тому, що він хоче звинуватити Республіканську партію, якщо допомога не буде прийнята», - пише Wall Street Journal в редакційній статті.

Шумер розкритикував республіканців за те, що вони вимагали включити до законопроєкту про допомогу положення про безпеку кордонів.

«Чи не стало питання кордону нічим іншим, як виправданням для ультраправих, щоб вбити фінансування для України? Занадто багато інших сенаторів-республіканців, які не належать до ультраправих, йдуть за ними цим шляхом», - сказав лідер демократів у залі.

Читайте також: Байден звинуватив республіканців у політичному шантажі. Все через блокування підтримки України

Wall Street Journal підкреслює, що переважна більшість республіканців у Сенаті підтримує допомогу Україні, зокрема лідер меншості Мітч Макконнелл. Але їхні виборці також хочуть, щоб щось було зроблено з напливом мігрантів, який змусив навіть мерів-демократів у деяких великих містах благати про допомогу.

«Республіканці справедливо розглядають запит на військову допомогу як шанс дати Байдену те, що він хоче, в обмін на те, що хочуть вони. Саме так приймаються закони, або, принаймні, так було раніше», - йдеться в статті.

Тим більше, що республіканці мають вузьку більшість у Палаті представників. Новий спікер Майк Джонсон підтримує надання зброї Україні. Але він не може ухвалити законопроєкт про допомогу без певних поступок щодо імміграції. Йому не потрібне схвалення кожного положення законопроєкту H.R.2 щодо імміграції, на чому наполягають деякі консерватори. Але Джонсону потрібно щось суттєве, що могло б змінити ситуацію на кордоні.

Учасники переговорів у Сенаті досягли прогресу в підвищенні стандартів для отримання притулку в США. Нинішній стандарт занадто легко виконати і він дозволяє впускати людей в США на місяці або роки до того, як суд винесе рішення за заявою про надання притулку. Багато мігрантів не з'являються на слухання.

Але демократи тримаються за «умовно-дострокове звільнення» для мігрантів, завдяки якому за останні 2 роки близько 1,5 мільйона іноземців отримали можливість жити і працювати в США. Республіканці хочуть обмежити повноваження щодо умовно-дострокового звільнення, оскільки вважають, що адміністрація буде використовувати його за замовчуванням, навіть якщо стандарт надання притулку буде підвищено.

Читайте також: Politico: Демократи розлючені спробами прив’язати допомогу Україні до американського кордону

Також видання радить шукати компроміс щодо вимоги Республіканської партії, щоб мігранти спочатку шукали притулку в іншій безпечній країні, через яку вони приїжджають (наприклад, у Мексиці). Але Шумер не хоче займатися лівими, які виступають за збереження такої політики відкритості на кордонах.

«У середу Шумер познущався над республіканцями, давши їм можливість запропонувати поправку, в якій би були їхні імміграційнІ пріоритети. Але це політичний театр. Він знає, що не буде такої підтримки демократів, яка б допомогла подолати блокування», - пише Wall Street Journal.

Провальне голосування має стати перевіркою для Білого дому. Адміністрація розповідає всім, що американські гроші на зброю для України закінчуються наприкінці цього місяця, і що Владімір Путін може знову піти на Київ, якщо США не нададуть більше зброї.

Ніхто в цьому не сумнівається. Але Білий дім, схоже, думає, що зможе притиснути республіканців і змусити схвалити військову допомогу, наперед звинувативши їх у провалі.

«Демократи обманюють себе, якщо вірять у це. Підтримка України - це політика Байдена, і провал буде так само як його, так і республіканців у Конгресі. Кремль і світ побачать ще більше доказів політичної слабкості Байдена. У виграші залишаться Путін і вороги США за кордоном, а також Дональд Трамп вдома», - йдеться в статті.

Читайте також: Сенатори влаштували сварку про кордони США замість обговорення допомоги Україні - CNN

Вихід з цієї халепи полягає в тому, щоб Байден серйозно поставився до імміграційного компромісу. Учасники переговорів від Демократичної партії повинні укласти угоду з Республіканською партією, а потім переконати в необхідності такого кроку демократів і країну, щоб провести свій законопроєкт про додаткову допомогу для Києва через Конгрес.

Президент США може зіштовхнутися з коротким періодом критики з боку лівих сил, але покращення безпеки кордонів допоможе йому здобути прихильність виборців наступного року. Адже гостра проблема буде вирішена. Він також уникне політичної ганьби від провалу на пріоритетному зовнішньополітичному напрямку, а також в очах союзників в Україні.

«Байден вів свою передвиборчу кампанію як прагматик, здатний укладати двопартійні угоди. Що ж, час настав. Україна та Ізраїль - це політичні надзвичайні ситуації, і головнокомандувач повинен зробити все можливе, щоб укласти угоду», - пише видання.