UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вашингтон відстає від Китаю в боротьбі за вплив у Тихому океані — представник США

США та Китай ведуть «стратегічну конкуренцію» навколо тихоокеанських островів.

Представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявив, що США мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Китаю розширити вплив. Про це повідомляє Bloomberg.

«Подивімось правді в очі - це стратегічна конкуренція між нами і Китаєм», - сказав Юн, додавши, що США повинні наздогнати Китай.

Юн є спеціальним представником США для переговорів з Мікронезією, Палау і Маршалловими островами - нова посада, створена Байденом, яка є частиною зусиль Штатів, спрямованих на розширення взаємодії з регіоном після того, як Китай уклав низку угод з острівними державами в Тихому океані.

Читайте також: США та Філіппіни розпочали найбільші спільні військові навчання в Південно-Китайському морі

Юн сказав, що США мають культурний зв'язок з регіоном, що покращить шанси Вашингтона у протистоянні з Китаєм. Цього року США знову відкрили своє посольство на Соломонових островах і тепер планують витратити 6,5 мільярдів доларів протягом двох десятиліть на інвестиції у Мікронезії, Палау та на Маршаллових островах. Юн сказав, що питання про те, які саме сектори отримають ці кошти, ще буде вирішуватися.

«Справа не лише в грошах. Я дійсно не бачу багато жителів Маршаллових островів та Мікронезії у Сіньцзяні. Вони здебільшого хочуть жити в США», - зазначив Юн.

Китайський уряд звинувачують у порушеннях прав уйгурів у регіоні Сіньцзян.

Юн нагадав, що історія відносин між США та тихоокеанськими островами включає випробування ядерної зброї в регіоні, і що Вашингтон намагався загладити свою провину. Він додав, що військова стратегія є частиною прагнення зберегти вплив.

Минулого року Китай підписав угоду про безпеку з Соломоновими островами, а також угоду, що стосується авіаційного, туристичного та бізнес-секторів. Юн звернув увагу на нещодавній лист, написаний президентом Мікронезії Девідом Пануело, який критикував Китай, заявивши, що настільки втомився від дзвінків китайського посла, що йому довелося змінити номер телефону.

Читайте також: Китай запустив бойовий безпілотник навколо Тайваню — Reuters

Раніше повідомлялося, що Збройні сили Китаю планують провести принаймні п’ять військових навчань у різних районах, включаючи води біля узбережжя та в Південно-Китайському морі, на тлі зростання напруженості у відносинах із Тайванем і США.

Також Китай та Сінгапур проведуть перші спільні військові навчання з 2021 року вже цього тижня, оскільки Пекін поглиблює зв'язки в галузі оборони і безпеки з Південно-Східною Азією — регіоном з міцними альянсами США.