UA / RU
Підтримати ZN.ua

США запровадили санкції проти кількох китайських компаній через примусову працю уйгурів

Китай уже відреагував.

Сполучені Штати обмежили імпорт ще трьох китайських компаній через використання примусової праці уйгурів та інших меншин у Китаї. Про це повідомляє Reuters.

Компанії, які виробляють все, від цукру до мережевих трансформаторів і пряжі, будуть додані до списку суб'єктів Закону про запобігання примусовій праці уйгурів. 

Після додавання COFCO Sugar Holding, Sichuan Jingweida Technology Group і Anhui Xinya New Materials загальна кількість компаній у списку сягнула 30.

Читайте також: ООН опублікувала доповідь про порушення прав уйгурів у Китаї

Речник китайського посольства у Штатах Лю Пенгю заявив, що такі обмеження США "засновані на брехні" і Штати "по суті підривають процвітання і стабільність Сіньцзяну та стримують розвиток Китаю".

"Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме ефективних заходів для надійного захисту законних прав та інтересів китайських підприємств", - додав він.

За даними США, з червня 2022 року Митно-прикордонна служба Штатів перевірила понад шість тисяч вантажів на суму понад два мільярди доларів у зв'язку із Законом  про запобігання примусовій праці уйгурів, підписаного у 2021 році. Закон забороняє транспортування на територію США товарів компаній, що потрапили до списку, якщо вони не доведуть, що ці товари не вироблені із застосуванням примусової праці або не пов'язані з нею.

США заявили, що три компанії, додані до списку, працювали з урядовими програмами з переведення переслідуваних меншин для роботи на їхніх підприємствах.

COFCO Sugar є одним з найбільших цукрових трейдерів у Китаї. Штаб-квартира компанії знаходиться в Сіньцзяні, вона є частиною групи COFCO. Jingweida Technology в провінції Сичуань виробляє трансформатори, мережеві та радіочастотні фільтри та інші пристрої. Anhui Xinya New Materials виробляє волокнисті нитки та інші текстильні вироби.

Читайте також: Китай засудив відому уйгурську вчену до довічного ув'язнення — WP

Американські чиновники вважають, що китайська влада створила трудові табори для уйгурів та інших мусульманських груп у західному регіоні Китаю Сіньцзян. Пекін заперечує будь-які зловживання.

Раніше США заборонили імпорт продукції китайського виробника принтерів Ninestar Corp та китайської хімічної компанії Xingjang Zhongtai Chemical через ймовірні порушення прав людини. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти китайських високопосадовців, підозрюваних у серйозних порушеннях прав людини. Йдеться саме про обмеження прав уйгурів та інших етнічних меншин в автономному районі Сіньцзян.