UA / RU
Підтримати ZN.ua

США, Тайвань і Японія будуть обмінюватися даними з розвідувальних дронів на тлі загрози нападу Китаю на острів — FT

Армія Китаю останнім часом посилює тиск на острів.

США, Тайвань і Японія будуть обмінюватися даними з військово-морських розвідувальних безпілотників у режимі реального часу, що демонструє прагнення Вашингтона посилити координацію в разі нападу Китаю на Тайвань. Про це повідомляє FT, посилаючись на джерела.

Американський оборонний підрядник General Atomics має передати Тайваню чотири безпілотники MQ-9B Sea Guardian, починаючи з 2025 року. «Морський варіант» безпілотника Reaper, який ВПС США широко використовували в Афганістані, Іраку, Лівії та Сирії, може знаходити, відстежувати і націлюватися на ворожі кораблі та радари.

Ця здатність мала б вирішальне значення у війні за Тайвань, за сценарієм, в якому китайські військові кораблі і підводні човни діятимуть навколо острова. Це також може посилити здатність Тайваню і його сусідів отримувати повну картину в реальному часі про пересування ВМС Народно-визвольної армії Китаю в мирний час у першому ланцюжку островів, який простягається від Японії до Філіппін.

Джерела видання сказали, що Вашингтон дозволить інтегрувати дрон в ту ж систему, яку використовуватимуть американські війська в регіоні і Сили самооборони Японії.

Це дозволить США та їхнім союзникам і партнерам отримувати ту саму інформацію, яку одночасно збирають безпілотні літальні апарати - так звану загальну оперативну картину.

«Ми будемо застосовувати практичний підхід до забезпечення якнайшвидшої інтеграції», - сказало джерело.

Читайте також: Есмінець Китаю ледь не зіштовхнувся з кораблем США у Тайванській протоці

Приєднання Тайваню до структур оперативної сумісності між збройними силами США і союзників є надзвичайно чутливим питанням. Вашингтон припинив дію договору про взаємну оборону з островом, коли в 1979 році перейшов на дипломатичне визнання Пекіна. Китай часто звинувачує США у провокуванні напруженості втручанням у справи Тайваню, який Пекін вважає своєю територією і погрожує забрати силою.

«Обмін даними між Японією і Тайванем, між Тайванем і Філіппінами, між США і всіма трьома країнами дуже важливий, але це також одне з великих табу, тому що Китай буде розглядати це як ескалацію», - сказав високопоставлений американський чиновник.

Військовий чиновник, який бере участь у плануванні, сказав, що тайванські збройні сили навчатимуться використовувати безпілотники разом зі своїми американськими і японськими колегами.

«MQ-9 є відносно новою системою для цього театру бойових дій, і ми доклали чимало зусиль, щоб разом з нашими партнерами почати розробляти мережу орбіт M-Q9 - так само, як ми це робимо на Близькому Сході, в Африці і в регіонах Європи», - сказав генерал-лейтенант Стівен Раддер, який минулого року пішов у відставку з посади командувача силами морської піхоти США в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Після того, як морська піхота отримає свої перші MQ-9 на Гаваях і ВПС США отримають дозвіл на їх виліт із Японії, а японська берегова охорона і військово-морські сили почнуть використовувати дрони, союзники вивчатимуть, як побудувати спільну оперативну картину.

Колишній високопоставлений чиновник Пентагону у справах Азії Хейно Клінк вважає, що об'єднання систем розвідки та спостереження має безперечну перевагу.

«Постійне зростання агресії і вторгнення засобів Народно-визвольної армії в зони ідентифікації ППО Тайваню і Японії, безумовно, є чітким аргументом для посилення співпраці між збройними силами обох країн та іншими зацікавленими сторонами-однодумцями, в тому числі і США», - заявив Клінк.

Читайте також: США готові відповісти на «агресивність» військових Китаю

Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.