З початку повномасштабного вторгнення Росії до України, яке спричинило найбільшу сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни, США та союзники ввели санкції проти Російської Федерації. Окрім цього, під санкціями опинилися Іран, який передавав Росії дрони-камікадзе й інше озброєння, та інструкторів для навчання російських загарбників Потім дійшла черга й до Китаю, який теж підозрюють у постачанні зброї та компонентів, необхідних для виготовлення зброї, Росії в обхід санкцій. Politico розмірковує, до чого може привести така санкційна політика без контексту війни Росії проти України, але у контексті світового порядку.
Видання пише, що російська еліта наразі не в захваті від партнерства з Іраном через історичні баталії. Щодо Китаю, то він начебто надаю мало підтримки. У Китаю та Ірану серед дипломатів схожі настрої через загарбницькі дії Росії у минулому. Та попри це, три країни об'єдналися проти США і починають тісніше співпрацювати. До речі, про посилення співпраці заявили лідери Росії та Китаю напередодні сьогоднішньої зустрічі.
США можуть відповісти на цю коаліцію, що формується, одним із способів:
- Продовження заданої політики, що може призвести до ще більшої коаліції проти США.
- Визначити пріоритет стримування Китаю та пом’якшити свій підхід до країн, які становлять більшу загрозу для США та їхніх союзників і партнерів.
- Спробувати створити нову рівновагу в китайсько-американських відносинах. Цей варіант був би найбільш прийнятним, додають у Politico, та він є менш ймовірним.
Раніше повідомлялося, що Росія не поспішає з покупкою балістичних ракет в Ірану. Москва побоюється реакції Заходу на таку угоду з Тегераном. При цьому, іранські безпілотники в Росії вичерпуються, але росіяни просять Іран продати ще.