UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіканець Грем сумнівається, що Сенат проголосує до канікул за угоду щодо кордону й допомоги Україні

5 лютого починається останній тиждень перед канікулами у Сенаті

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем висловив сумнів, що Сенат проголосує за угоду щодо кордону США та прив’язаного до неї пакету військової допомоги Україні до того, як піде на двотижневі канікули (з 12 по 23 лютого). Про те, що законопроєкт буде винесено на голосування не пізніше 7 лютого раніше заявляв лідер сенатської більшості Чак Шумер. 

«Ну, це процес, який є найстарішою грою в нашому місті – виносити важливий законодавчий акт напередодні свята або перед канікулами. З точки зору процесу, ми не будемо розглядати це питання наступного тижня, воно надто важливе», – сказав сенатор Грем в інтерв'ю на Fox News, передає The HILL.

Грем заявив, що він та інші республіканці не знають чого досягли переговорники, оскільки ще не бачили законопроєкт (Шумер обіцяв, що текст буде оприлюднений 2 або 4 лютого). 

Читайте також: Республіканцям слід відкинути все, окрім ідеальної угоди про безпеку на кордоні — Трамп

«Я почекаю і подивлюся, як виглядатиме остаточний законопроект. Але що стосується процесу, то ми жодним чином не зможемо його заблокувати. Ми не збираємося відкладати щось настільки важливе. Прийняти його прямо перед двотижневими канікулами... по суті, як люди зможуть залишатися неупередженими? Отже, внесення провального законопроекту не вирішує проблему», – сказав Грем. 

Деякі республіканці, оскільки двопартійна угода зіштовхнулася з опором колишнього президента Дональда Трампа та його прихильників у Конгресі, почали говорити про можливий «план Б» щодо допомоги Україні. 

Читайте також: Буданов не хвилюється, що Трамп може припинити підтримку України: «Він не прихильник Росії»

Нагадаємо, спікер Палати представників Конгресу США республіканець Майк Джонсон (який орієнтується на Трампа) заявив, що наступного тижня конгресмени голосуватимуть за виділення допомоги Ізраїлю у розмірі 17,6 мільярдів доларів – це окремий пакет, який не передбачає коштів для України. У Білому домі виступили проти цього законопроєкту та назвали його «цинічним політичним маневром».