UA / RU
Підтримати ZN.ua

Примусова праця уйгурів: ще три китайські компанії потрапили під санкції США

Вашингтон заявляє, що китайська влада створила трудові табори для уйгурів та інших мусульманських меншин у Сіньцзяні.

США додали ще три компанії до списку, який забороняє імпорт товарів фірм, причетних до використання примусової праці уйгурів у Китаї, повідомляє Reuters.

Читайте також: Китай засудив відому уйгурську вчену до довічного ув'язнення — WP

Згідно з заявою Міністерства національної безпеки Штатів, до списку потрапили виробник взуття Dongguan Oasis Shoes Co, виробник електролітичного алюмінію Xinjiang Shenhuo Coal and Electricity Co та виробник продуктів харчування Shandong Meijia Group Co.

“Завдяки цим діям Міністерство національної безпеки посилює свою увагу до морепродуктів, алюмінію та взуття — секторів, які відіграють важливу роль в економіці Сіньцзяну, й забезпечує недопущення товарів, вироблених із використанням примусової праці, на ринок США”, - наголосило відомство.

На прохання прокоментувати останні дії США речник посольства Китаю Лю Пенгю назвав звинувачення у примусовій праці в Сіньцзяні “брехнею, поширюваною антикитайськими силами, та інструментом американських політиків для дестабілізації Сіньцзяну і стримування розвитку” Пекіна.

Читайте також: The Guardian: З 2014 у Китаї ув'язнили сотні тисяч уйгурських жінок, деяких за «злочини» десятилітньої давності

США заявляють, що китайська влада створила трудові табори для уйгурів та інших груп мусульманських меншин у Сіньцзяні. Пекін заперечує будь-які зловживання.

Десятки компаній уже потрапили до списку суб'єктів відповідно до американського Закону про запобігання примусовій праці уйгурів.

Зокрема, Вашингтон заборонив імпорт продукції китайського виробника принтерів Ninestar Corp та китайської хімічної компанії Xingjang Zhongtai Chemical. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти китайських високопосадовців, підозрюваних у серйозних порушеннях прав людини в Сіньцзяні.