UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова комітету із закордонних справ Палати представників США підтримав прискорення поставок зброї Тайваню  

Двопартійна делегація США перебуває з візитом на острові.

Голова комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол заявив, що робить все можливе для прискорення поставок озброєння Тайваню, припустивши, що інші країни, які мають зброю, могли б продавати її острову з дозволу уряду США. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань з минулого року скаржиться на затримки з постачанням американської зброї, оскільки виробники перенаправляють поставки в Україну, щоб підтримати її оборону проти вторгнення Росії.

Виступаючи перед журналістами під час поїздки на Тайвань, Маккол заявив, що Тайвань повинен мати доступ до зброї з огляду на загрозу з боку Китаю, який вважає демократично керований острів своєю територією.

«Що стосується питання зброї, я підтримую ці поставки, і ми робимо все можливе, щоб прискорити це», - сказав він, виступаючи в парламенті Тайваню.

Маккол додав, що необхідно «зміцнити» Тайвань і допомогти йому посилити свій потенціал стримування.

За його словами, ідеї щодо прискорення постачання зброї Тайваню включають зміну пріоритетів продажу озброєння з огляду на те, що острів знаходиться в зоні підвищеної загрози, а також «продаж третім сторонам» — переконати уряд США дозволити іншим країнам, які мають зброю, надати її Тайваню.

«Ми хочемо зробити все можливе, щоб стримати дуже агресивну націю, комуністичний Китай, від думки про вихід на береги цього прекрасного острова, тому що це було б серйозною помилкою для всіх», - заявив він.

Сполучені Штати - найважливіший постачальник зброї для Тайваню, що є постійним джерелом невдоволення Китаю.

Маккол разом з сімома іншими законодавцями від обох партій США перебуває у поїздці, яка відбувається того ж тижня, коли президент Тайваню Цай Інвень зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті в Лос-Анджелесі, що вже засудив Пекін.

Хоча Китай влаштував військові навчання навколо Тайваню в серпні минулого року після того, як тодішній спікер Палати представників Ненсі Пелосі відвідала Тайбей, цього разу його реакція була більш стриманою.

Представник парламенту острова Ю Сі-кон сказав, що запросив Маккарті відвідати Тайвань минулого року ще до того, як він став спікером, і сказав, що, на його думку, це лише питання часу, коли Маккарті відвідає острів.

Китай ніколи не відмовлявся від застосування сили для взяття Тайваню під свій контроль і посилив військовий та політичний тиск, намагаючись змусити Тайбей прийняти суверенітет Пекіна.

Ю Сікон заявив, що нездатність президента Росії Владіміра Путіна швидко захопити Україну послужила уроком для лідера Китаю Сі Цзіньпіна, порівнявши погляд Путіна на Україну як на «смачну страву», що перетворилася на «риб'ячу кістку, що застрягла в його горлі».

«Тому я вважаю, що це також є попередженням для Сі Цзіньпіна», - додав Ю.

Група МакКола також планує зустрітися Цай після її повернення на Тайвань.

Читайте також: Китай запровадив додаткові санкції проти глави представництва Тайваню в США

Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.