UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден готовий зустрітися з Джонсоном, щоб обговорити допомогу Україні та Ізраїлю

Представники Білого дому раніше відкидали доцільність зустрічі.

Президент США Джо Байден заявив, що готовий зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, для обговорення пакету фінансування України та Ізраїлю, після того, як чиновники Білого дому раніше відкинули доцільність прямих переговорів. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Армія США використовує власний бюджет для підтримки ЗСУ – скільки залишилось грошей

"Я буду радий зустрітися з ним, якщо йому є що сказати", - сказав Байден у понеділок, 19 лютого.

Зауваження президента є сигналом активізації зусиль Білого дому, спрямованих на забезпечення схвалення законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Прихильники пакету, який вже схвалений у Сенаті, стверджують, що вихід українських сил з Авдіївки та смерть минулого тижня російського опозиціонера Алєксєя Навального у в'язниці посилили необхідність якнайшвидшого схвалення пакету допомоги.

"Ми робимо велику помилку, не реагуючи на це", - зазначив Байден, висловивши сподівання, що смерть Навального стимулюватиме підтримку законопроєкту.

Байден також заявив про можливість запровадження нових санкцій проти Росії після смерті Навального.

Читайте також: США і ЄС розглядають нові санкції проти Росії після смерті Навального

Готовність президента США до переговорів із Джонсоном з'явилася після того, як минулого тижня його помічники засумнівалися у продуктивності такої зустрічі, зазначивши, що спікер Палати змінює свої вимоги щодо законопроєкту.

Джонсон, який тримається за вузьку республіканську більшість у Палаті представників, наполягав на тому, щоб фінансування зовнішньої допомоги було пов'язане з новими заходами з посилення безпеки на кордоні США. Але двопартійна угода щодо кордону, переговори про яку велися протягом декількох місяців, наштовхнулася на опір більшості республіканців у Сенаті після того, як колишній президент США Дональд Трамп, провідний претендент на участь у виборах від партії, закликав відкинути домовленості.  Трамп, який сподівається використати питання кордону проти Байдена на виборах, заявив, що допомога союзникам США повинна надаватися у формі кредитів.

Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер вилучив із законопроєкту положення про безпеку кордонів, запропонувавши окремий розгляд пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, за який і проголосував Сенат.

Джонсон, однак, тепер відкидає пакет без положень про безпеку кордонів, вимагаючи від Сенату підтримати консервативний законопроєкт про прикордонну політику, який республіканці Палати представників ухвалили минулого року, але який Шумер відмовився виносити на голосування.

"Про що тут домовлятися? Справді? Справді? Про що можуть бути переговори тет-а-тет, коли йому надали саме те, що він просив?", - заявила журналістам прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр.

Читайте також: Китайські компанії можуть потрапити під санкції США за підтримку війни РФ проти України — CNBC

Раніше повідомлялося, що Палата представників США пішла на канікули до кінця лютого, так і не розглянувши законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню.

Голова Комітету із закордонних справ Палати Майкл Маккол заявляв, що допомога Україні розглядатиметься не раніше середини березня, після обговорення важливіших законопроєктів про видатки.