Для здоров'я серцево-судинної системи необхідне збалансоване харчування. Зокрема, треба збагатити раціон овочами, фруктами та ягодами. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, які продукти краще вживати для гарної роботи серця та як їх готувати.
Зелені овочі
Зелений колір свідчить, що овоч містить пігмент хлорофіл. А в хлорофілі є магній – мікроелемент, також потрібний для здорового тиску і скорочень серця.
Так, природнім джерелом магнію є зелена цибуля, горошок, шпинат, броколі, листова капуста (кейл). З них можна готувати супи або тушкувати.
Жирна риба
Це може бути скумбрія або оселедець. Риба багата жирними кислотами омега-3, які допомагають підтримувати адекватний рівень холестеролу і протидіяти запаленням.
Фахівці рекомендують обирати слабосолоний оселедець або вимочувати його у воді чи молоці. Він гарно смакує з печеною картоплею.
Скумбрі можна просто запекти з коренеплодами.
Свіжі або заморожені ягоди
Якщо ягоди мають яскравий колір, то вони багаті на антиоксиданти. Зокрема, до раціону можна додати ожину, порічку, малину, полуницю.
Вживати ягоди можна свіжими або замороженими. При консервації ягоди достатньо стерилізувати у власному соку без цукру.
Волоські горіхи та гарбузове насіння
Вони є джерелом жирних кислот омега-3, клітковини й білка. Горіхи не треба смажити і не варто чистити наперед. Чищені горіхи краще промити під водою.
Гарбузове насіння не потрібно смажити. Його краще їсти сирим.
Гарбузи, помідори, морква
Ці овочі містять у своєму складі каротиноїди та лікопен. Такі пігменти допомагають зменшити запальні процеси. Вони розчиняються тільки в жирах і добре переносять термічну обробку.
Моркву, помідори можна тушкувати, додавати в супи. З гарбуза можна зробити пюре, яке стане основою для тіста на запіканку.
Буряк
Він є джерелом потрібних для здоров’я судин нітратів. Нітрати стають сировиною для виробництва в судинах оксиду азоту, який розширює їх, знижуючи тиск.
Буряки зручно запікати у фользі, чи тушкувати прямо на пательні. Також їх можна поєднувати з горіхами, насінням, оселедцем, шпинатом та гарбузом.
Раніше фахівці МОЗ дали рекомендації щодо 10 корисних продуктів, якими можна «заїдати» стрес.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!