UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комплексний підхід: як підготувати до зими себе, дім та подбати про близьких

Українці вже розпочали готуватися до зими.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога минулої зими змусили українців пристосовуватися до життя в умовах відключення світла. За прогнозами експертів, наступна зима може стати важчою, ніж попередня. ZN.UA зібрало корисні поради, як підготуватися до зими.

Головне – енергонезалежність

Якщо є можливість, то необхідно придбати генератор. Обирати генератор необхідно в залежності від того, скільки електроприладів планується використовувати у будинку.

Читайте також: Чи готові мобільні оператори до блекаутів - НКЕК здійснила перевірку

Не зайвими будуть і павербанки, які необхідно тримати на готові зарядженими. Деякими з них можна зарядити не лише смартфон, але і робочий ноутбук.

Освітлення приміщення

Під час блекаутів світла може не бути тривалий час. В цей період для комфортного перебування у квартирі знадобляться освітлювальні прилади: ліхтарики на батарейках, світлодіодні стрічки.

Харчування на випадок блекауту

Якщо у квартирі немає газу, а електрику відключили, постає питання приготування їжі. Для цього можна придбати портативну газову плитку, але необхідно знати правила її безпечного використання.

Також необхідно зробити запас продуктів, які не псуються. Щоб урізноманітнити раціон під час блекауту можна скористатися деякими простими рецептами.

Утеплення приміщення

У квартирі розпочати можна з утеплення вікон. Найпростіший спосіб утеплення - заклеїти рами вікон паперовою стрічкою, щоб у щілини не дув вітер. Також безпосередньо на скло можна наклеїти енергоощадну прозору плівку. Її називають «третє скло». Така плівка має термоізоляційні властивості та зменшує втрати тепла.

Утеплення приватного будинку також необхідне. Це допоможе зберегти тепло та уникнути зайвих енерговтрат.

Щоб зігрітися вдома треба закупити теплий одяг, пледи. На випадок відключення тепла також існують деякі способи, які допоможуть зігрітися.

Перевірити аптечку

Під час війни необхідно мати домашню аптечку. У ній мають бути ті медикаменти, які члени сім'ї вживають регулярно. Зокрема, ліки проти хронічних хвороб (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та інші), а також вітаміни.

Читайте також: Тепло та комфортно: як обрати ковдру для холодної зими

Подбати про домашніх тварин

Для домашніх улюбленців необхідно підготувати запас корму та наповнювача. У разі необхідності також потрібно купити ліки. Не слід забувати про переноску, документи на тварин (їх краще зробити завчасно).

Для кота чи собаки вдома потрібно облаштувати теплу лежанку, щоб тварина почувалася комфортно.

Підготовка авто

Автомобіль завжди потребує уваги та обслуговування. Особливо важливо підготувати машину до зими.

Для цього потрібно перевірити роботу кондиціонера, мати зимовий комплект шин, перевірити гальма та акумулятор.

Що треба мати на екстрений випадок

Російську окупанти не дотримуються жодних правил та методів ведення війни. Вони знову можуть вдатися до шантажу на спроби підриву ЗАЄС.

В Міністерстві охорони здоров’я опублікували алгоритм дій у разі радіаційної аварії. Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати.

Також важливо знати, як правильно проводити йодопрофілактику під час радіаціїної аварії.