UA / RU
Підтримати ZN.ua

З 1 липня в Україні зміняться правила оподаткування, платити доведеться більше: роз'яснення Міністерства фінансів

Фактично,відбудеться збільшення податкового навантаження в країні, хоча нових податків та підвищення ставок не передбачено.

Парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Зміни направлено на відновлення довоєнної системи оподаткування й ввести їх в дію планується з 1 липня, повідомляє Міністерство фінансів України.

Фактично, це призведе до збільшення податкового навантаження в країні.

Як зрозуміло з роз'яснень Мінфіну, одним з мотивів повернення до довоєнної системи оподаткування стали зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом.

Читайте також: Скасування мораторію на податкові перевірки та відповідальність РРО: опубліковано новий меморандум з МВФ

"Прийняття законопроєкту забезпечить виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році", - наголосили в Мінфіні.

Повернення до довоєнної системи оподаткування означає, що додатково в 2023 році у бюджет надійде близько 10 млрд гривень, підрахували в Мінфіні.

Отже, законопроєктом запропоновано з 1 липня 2023 року:

Водночас у законопроєкті все ж таки враховуватимуться певні особливості воєнного часу. Тому передбачено, наприклад, що перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності безпечного доступу:

У Міністерстві фінансів також наголошують, що законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків.

«Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України», — наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше заступник керівника ОП Ростислав Шурма каже, що у президента намагалися наполягати на податковій реформі 10-10-10, де йдеться про зниження до 10% ставок ПДВ, податку на прибуток та податку на доходи фізосіб. Проте, під це, вочевидь, фінансування МВФ не виділяли. 

Читайте також: МВФ натякнув Україні, що йому не подобається податкова реформа 10-10-10

Чого хотів би бізнес? Прозорих конкурентних умов. Зручного адміністрування податків. Зниження рівня корупції у контролюючих органах і посадок корумпованих податківців і митників. Ну, а якщо це не до снаги, то в наших реаліях і звичайний мораторій на зміни до податкового законодавства цілком можна вважати позитивом. Та де там, не дочекаєтеся… "Знов податкові реформи. Яких чекати змін", - читайте про це на ZN.UA в матеріалі Юлії Самаєвої.