UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Угорщині заявили, що не можуть підтримати фаворита на посаду генсека НАТО

Ще низка країн також не підтримують його кандидатуру.

Уряд Угорщини не може підтримати прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, який є фаворитом на посаду наступного генерального секретаря Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, слова якого цитує Reuters.

Читайте також: Рютте фаворит на посаду глави НАТО, але через перемогу ультраправих у Нідерландах не все так просто – ЗМІ

«Ми, безумовно, не можемо підтримати обрання на посаду генерального секретаря НАТО людину, яка раніше хотіла поставити Угорщину на коліна», ‒ очільник МЗС.

Ззаначається, що він мав на увазі позицію Рютте, який наголошував на проблемах із верховенством права в Угорщині під керівництвом прем'єр-міністра Віктора Орбана.

Читайте також: Слід припинити скиглити про можливий прихід Трампа і продовжувати допомагати Україні — Рютте

Нагадаємо, за інформацією Politico, Марк Рютте заручився підтримкою двох третин країн НАТО, щоб очолити військовий альянс. Згідно з правилами, рішення про призначення генерального секретаря має прийматися консенсусом, а це означає, що політик ще має заручитися підтримкою решти держав.

Очікується, що члени НАТО мають затвердити Рютте до саміту лідерів у Вашингтоні в липні. У такому разі він замінить Єнса Столтенберга, який очолює Альянс із 2014 року. Водночас близько десяти країн досі не готові голосувати ствердно за його кандидатуру.

Зокрема Туреччина вимагає від Рютте не надавати перевагу країнам ЄС в альянсі. А Угорщина має давні розбіжності з Рютте через його жорстку критику демократичного відступу країни.

Залишається незрозумілим, чи підтримують Рютте країни Балтії, які наполягають на більшій політичній підтримці України на шляху до вступу в НАТО.

Читайте також: Рютте: Насамперед – Україна, ми маємо дотримуватися обраного курсу

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас висловила зацікавленість у керівній посаді в НАТО. Однак офіційні особи Альянсу кажуть, що вона не є кандидатом на цю посаду, оскільки посадовиця не оголосила про свою кандидатуру. Те ж саме стосується міністра закордонних справ Латвії Крішьяніса Каріньша. Серед інших претендентів на цю посаду ‒ президент Румунії Клаус Йоганніс.