Під час акції протесту проти ухвалення «закону про іноагентів» біля будівлі парламенту у Тбілісі поліція затримала щонайменше 14 людей, яких звинуватили у хуліганстві та непокорі поліції.
Спецназ не дав демонстрантам взяти в облогу парламент, пише грузинська служба «Радіо Свобода». У результаті сутичок постраждав один поліцейський, зазначили у місцевому МВС.
Наразі більша частина учасників розійшлася, біля парламенту залишається невелика група, яка оголосила сидячий страйк. Мітинг відновиться у вівторок об 11:00.
Правляча партія «Грузинська мрія» намір прийняти закон, який вимагатиме від організацій, які отримують кошти з-за кордону, реєструватися як «іноземні агенти». Офіційного його хочуть прийняти «для захисту ліберальних цінностей». Це спровокувало протести в країні. За оцінками опозиції, правозахисних груп та низки партнерів Грузії цей закон заважатиме євроінтеграції країни.
У березні 2023 року парламентська більшість Грузії була змушена відмовитися від «Закону про іноземних агентів» через масові протести та міжнародну критику та пообіцяла більше не повертатися до проекту.
«Грузинська мрія» повернула законопроект до парламенту 3 квітня 2024 року. У проекті він замінив термін «агент іноземного впливу» на «організація, що виконує інтереси іноземної держави».
В останні роки подібне законодавство використовує Росія для придушення інакомислення всередині країни і переслідування неурядових організацій, які критикують уряд. Саме тому грузинська опозиція назвала ці плани свого уряду «російським законом».
Уранці 15 квітня у парламенті Грузії сталася масштабна бійка після того, як член опозиції Алеко Елісашвілі вдарив кулаком по обличчю лідера парламентської фракції правлячої партії «Грузинська мрія» Мамука Мдінарадзе, коли той виступав на трибуні під час обговорення суперечливого «закону про іноагентів».
Окрім того, президент Киргизстану Садир Жапаров на початку квітня підписав ухвалений парламентом подібний закон, що посилює державний контроль над неурядовими організаціями, які фінансуються з-за кордону. Правозахисники розкритикували цей закон як обмежувальний.
У грудні минулого року парламент Угорщини ухвалив закон про «захист національного суверенітету» – керівна партія «Фідес» Віктора Орбана намагається захистити ним свою владу від політичного втручання з боку іноземних осіб або груп.