У Грузії проголосували за закон про «іноагентів» — народ вийшов на вулиці

Поділитися
У Грузії проголосували за закон про «іноагентів» — народ вийшов на вулиці © Новости Грузия
Провладна партія проголосувала за проєкт у першому читанні.

У Грузії в першому читанні схвалили законопроєкт про «іноагентів» подібний до того, що використовує в Росії Владімір Путін для знищення інакодумства.

Проект у першому читанні підтримала правляча партія «Грузинська мрія». Обговорення відбувалося на тлі акцій протесту перед будинком парламенту. «За» проголосували 76 депутатів зі 139, «проти» - 13.

Ухвалений варіант законопроекту про іноагентів передбачає, що некомерційні юридичні особи та ЗМІ отримають статус агентів іноземного впливу, якщо понад 20% їх доходів надходитиме з-за кордону. Такі організації мають пройти обов'язкову реєстрацію; якщо вони відмовляться це зробити, то на них накладуть штраф і Мін'юст отримає право розпочати щодо них розслідування.

Після того, як законопроект схвалили, ситуація на проспекті Руставелі біля будівлі парламенту загострилася: поліція підвезла водомет і, розганяючи протестувальників, почала застосовувати проти них сльозогінний газ. Затримано кілька десятків активістів.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебуває в США, скасувала всі заплановані зустрічі та готує звернення до нації.

Прем'єр-міністр Іраклі Гарібашвілі захистив ініціативу, заявивши, що в країні не вистачає прозорості та підзвітності.

«Майбутнє нашої країни не належить і не належатиме іноземним агентам і прислужникам чужої держави, майбутнє нашої країни та народу належить патріотам», - заявив він, повторюючи риторику Путіна.

У Державному департаменті США вже заявили, що не виключають можливості запровадження санкцій щодо представників влади Грузії через ситуацію навколо закону про «іноагентів».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 4
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Лариса Калмыкова
25 Сiчня, 02:57
Актуалізовані важливі питання освіти. Дійсно багато в процедурі акредитації формалізму і несправедливості, суб'єктивізму і недоцільного. Настала пора глибокого її переосмислення і заміни на ту, що об'єктивно забезпечить якісні трансіормаціїї як у відборі ОП, так і в їх реалізації. Робота у такому форматі,як це відбувається зараз , не забезпечить якості освіти. Мають бути визначені чіткіі релевантні параметри якості освіти, які не допускатимуть суб'єктивізму і маніпулювання, усуватимуть формалізм, бюрократизм, паперотворчість і багатопрошаркову процедуру акредитаціїї, що призводить до психічних травм і смертей НПП. Велика і більшою мірою недоцільна кількість критеріїв і підкритеріїв не є показником якості ОП та вищої освіти. Кожний критерій має бути обгрунтованим і дійсно відображати якість освіти. Потрібно перевіряти не папери, а реальну діяльність ЗВО і НПП. Прийшла пора зрозуміти де кому, що таке наукова стаття і чи вона може з'явитися якісною в науковому сенсі із змісту ОК,що викладається НПП. Це повне нерозуміння науки та її результатів. Чи хтось колись задумувався над тим, що профіль наукового дослідження не завжди співпадає з тим ОК, що викладається? Чи у нас викладичі наукові багатоверстатники? Отже, є над чим поміркувати і що терміново змінити
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі