UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французькі законодавці відвідали Тайвань та підтвердили підтримку безпеки в Тайванській протоці

Нещодавно суперечливі заяви Макрона щодо Тайваню викликали критику.

Група французьких законодавців у п'ятницю, 28 квітня, підтвердила підтримку безпеки в Тайванській протоці під час зустрічі з президентом Тайваню Цай Інвень, після суперечливих заяв президента Франції Еммануеля Макрона щодо загрози втягнення Європи у протистояння США та Китаю навколо острова. Про це повідомляє Kyodo.

Заступник глави Сенату Франції Ален Рішар, який очолив делегацію, заявив, що французькі законодавці дуже стурбовані безпекою Тайваню і закликатимуть уряд Парижа приділяти більше уваги безпеці Тайванської протоки.

Читайте також: Китай запустив бойовий безпілотник навколо Тайваню — Reuters

За його словами, нещодавній прохід французького військового корабля через протоку, що розділяє Тайвань і материковий Китай, є найкращим доказом того, що Франція приділяє увагу регіону.  

Макрон викликав негативну реакцію з боку західних країн після заклику до європейців не бути «послідовниками» ні США, ні Китаю у питанні Тайваню і попередив про втягування Європи в кризу навколо острова, викликану тим, що він назвав «американським ритмом і надмірною реакцією Китаю».

Пекін розглядає самокерований Тайвань як провінцію, що відокремилася і має бути об'єднана з материком, за необхідності — силою.

Цай сказала, що відносини між Тайванем і Францією стали тіснішими за останні роки, і дві французькі парламентські делегації відвідали острів протягом останніх тижнів.

Член французького парламенту Ерік Боторель, голова парламентської групи дружби Франції і Тайваню, очолював візит делегації з чотирьох членів Національної асамблеї Франції на острів минулого тижня.

Читайте також: Глава МЗС Тайваню заявив про підготовку до можливості конфлікту з Китаєм у 2027 році

Раніше китайський міністр закордонних справ Цінь Ган заявив, що обидві сторони Тайванської протоки належать Китаю. За його словами, для Пекіна захист суверенітету є правильним і доречним.

Повідомлялося, що Лідер Китаю Сі Цзіньпін влаштував президенту Франції Еммануелю Макрону незвично пишний прийом під час візиту Макрона в Пекін. Деякі аналітики вважають це ознакою активізації зусиль Китаю у спробі залучити ключових союзників у ЄС для протидії Сполученим Штатам.

Детальніше про візит Макрона в Китай читайте в статті експосла України у Франції та США Олега Шамшура «Як дядько Сі намагається відірвати Європу від дядька Сема руками Макрона».