UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї затвердили новий склад уряду

Що відомо про ключові кадрові перестановки.

Всекитайські збори народних представників затвердили склад уряду Китаю, запропонований новим прем’єром Державної ради країни Лі Цяном. Reuters розповідає про ключові кадрові перестановки в китайському уряді, зроблені під час сесії парламенту, яка завершується в понеділок, 13 березня.

Китай отримав чотирьох нових віце-прем'єрів

П'ять нових державних радників, які за рангом нижче віце-прем'єрів, але вище міністрів кабінету міністрів

Єдині кадрові зміни на рівні кабінету міністрів відбулися в Національній комісії з розвитку і реформ та Міністерстві оборони.

Наступні міністри зберегли свої посади

«Позитивний сигнал»

Сі Цзіньпін, який на початку свого третього п'ятирічного терміну призначив союзників на ключові посади в уряді, порушив традицію і залишив 65-річного І Гана на посаді голови Народного банку Китаю, а 66-річного Лю Кунь - на посаді міністра фінансів. Обидва посадовці досягли офіційного пенсійного віку - 65 років. Це свідчить, що Пекін віддає пріоритет спадкоємності, оскільки економічні проблеми загострюються як всередині країни, так і за кордоном, пише Reuters.

Найбільшою зміною на сесії парламенту стало призначення 63-річного Лі Цяна, колишнього очільника міського комітету Комуністичної партії Китаю у Шанхаї та близького соратника китайського лідера Сі Цзіньпіна на посаду прем’єра Державної ради (уряду) Китаю, що є другою за значущістю посадою в країні. Сі Цзіньпін поклав на нового главу уряду відповідальність за відродження економіки, яка постраждала від обмежень, пов'язаних з COVID-19. 

«Уряд надіслав позитивний сигнал ринку, залишивши цих високопоставлених фінансових експертів в уряді», - сказав головний економіст Pinpoint Asset Management Чжан Чживей.

Очікувалося, що І Ган піде у відставку після того, як його виключили зі складу Центрального комітету правлячої Комуністичної партії під час з'їзду партії у жовтні минулого року.

Аналітики передбачали, що якщо І Ган та Лю Кунь підуть у відставку, їм на зміну прийдуть люди зі значно меншим міжнародним досвідом.

«Американській стороні буде набагато комфортніше з такою людиною, як І Ган. Це свідчить про те, що Китай хоче принаймні вести діалог зі Сполученими Штатами щодо монетарної політики та фінансового співробітництва», - сказав аналітик з Національного університету Сінгапуру Альфред Ву.

«Ці призначення вказують на те, що уряд поставив професіоналізм, управління та мистецтво точного налаштування на перше місце, коли справа доходить до вибору голови центрального банку та міністра фінансів, оскільки посади на чолі ключових економічних відомств вимагають величезних професійних навичок», - вважає економіст Сунь Фей.

Читайте також: Сі Цзіньпін звинуватив США у «придушенні та стримуванні Китаю»

Щорічна сесія парламенту Китаю розпочалася 5 березня в Пекіні і завершиться в понеділок, 13 березня. Наприкінці минулого тижня члени Всекитайських зборів народних представників офіційно призначили Сі на посаду голови Китайської народної республіки на третій п'ятирічний термін.

У списку призначень відбулося менше змін, ніж очікувалося, більшість міністрів зберегли свої посади. Однак найближчими тижнями очікуються подальші оголошення, оскільки Китай здійснює реорганізацію своєї фінансової регуляторної структури та інших державних органів. Очікується, що в день завершення сесії парламенту Сі виступить з промовою, а Лі Цян, новий прем'єр-міністр, після цього проведе прес-конференцію.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».