Президентка Тайваню Цай Інвень заявила, що її нещодавня закордонна поїздка, яка включала «транзитну зупинку» в США, продемонструвала світові рішучість острова захищати свободу і демократію, навіть попри те, що це спонукало Китай влаштувати військові навчання. Про це повідомляє Reuters.
Минулого тижня Цай зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті в Лос-Анджелесі наприкінці свого турне, яке включало зупинки в Гватемалі і Белізі.
Розлючений Китай, який розглядає демократично керований Тайвань як власну територію, провів військові навчання навколо острова.
«Цією поїздкою ми знову надіслали повідомлення міжнародній спільноті, що Тайвань сповнений рішучості захищати свободу і демократію, що отримало визнання і підтримку з боку наших демократичних партнерів», - сказала Цай під час зустрічі з канадськими законодавцями у своєму офісі в Тайбеї.
«Перед обличчям триваючого авторитарного експансіонізму для демократій ще більш важливо активно об'єднуватися. Канада є дуже важливим демократичним партнером. Ми готові зробити все можливе, щоб спільно з Канадою та багатьма іншими міжнародними партнерами-однодумцями захистити цінності свободи і демократії», - додала вона.
Незважаючи на напруженість у відносинах з Китаєм, Цай виглядала впевнено, вітаючи канадських законодавців.
Китай оголосив про завершення триденних навчань у понеділок, 10 квітня, однак досі продовжує військову діяльність навколо Тайваню.
Міністерство оборони острова заявило в середу, 12 квітня, вранці, що за попередні 24 години воно зафіксувало 35 китайських військових літаків і вісім кораблів навколо Тайваню.
Згідно з наданою міністерством картою, 14 з цих літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка зазвичай служить неофіційним бар'єром між двома сторонами.
Хоча раніше китайські винищувачі лише зрідка перетинали серединну лінію, військово-повітряні сили Пекіна роблять це регулярно після проведення військових навчань поблизу Тайваню в серпні минулого року, після візиту в Тайбей тодішнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.
Китай заявляє, що не визнає існування цієї лінії. Уряд острова рішуче відкидає претензії Китаю на суверенітет і наголошує, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.
Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» наможливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.
Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.
Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.